פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לרפי אשכנזי, 30/03/11 14:26)

http://www.faz.co.il/thread?rep=158858
רפי, אתה צודק 100%
איתן אדיר (יום שישי, 01/04/2011 שעה 0:50)
בתשובה לרפי אשכנזי

להערכתי הפלסטינים מתים לא להכריז על הקמת מדינה כי בכך הם שורפים את העילה להמשך מדיניות השלבים שלהם בתנאים הטובים ביותר האפשריים, מבחינתם.

צריך לשים לב שגם אלה שתומכים בהקמת מדינה פלסטינית עוד השנה, כולם אומרים זאת בתנאי ששני הצדדים ידברו בינהם ויגיעו להסכמות. אין מדובר בתהליך פלסטיני חד-צדדי, ובמידה והפלסטינים יעשו תהליך חד-צדדי, ישראל בהחלט תהיה רשאית לספח חד-צדדית מצידה את כל השטחים המאוכלסים ביהודים. במידה ותפרוץ גם מלחמה, בהחלטט יהיה נכון לגרש את מעט הערבים שיכללו בשטחים שיסופחו לישראל, בתמורה לפינוי של מעט מתנחלים בגב השומרון.

כלומר, הכרזה חד-צדדית ונסיון למימשה, דבר שבהכרח ילווה בטרור, ישחק לידי ישראל, והיא תהיה פטוה מהיענות לכל תביעה פלסטינית או של צד שלישי. לעיתים אני חושב ששביעות רצונם של השמאלנים מפרץ חדש של אינתיפאדה משחק נגדם, ואני תמהה עד כמה הם אינם מבינים את המצב הקשה שהם והפלסטינים שרויים בו.

לצערי, אבו מאזן ופיאד הודיעו לא אחת מאז תחילת השנה שאין בכוונתם להכריז חד-צדדית על הקמת מדינה פלסטינית. לדעתי ביבי עושה נכון שהוא מנסה להשפיע על המדינות המערביות לא לתמוך בהכרזה כזו, כי יתכן שדווקא זה ילחץ וישפיע על הפלסטינים לטעות שוב להכריז ולפתוח במלחמה. זו יכולה להיות מתנה הכי טובה שהפלסטינים יתנו לישראל!

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.