פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=159331
לפרופסורית יבלונקה שלום ,
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום ראשון, 01/05/2011 שעה 12:28)

שמעתיך משוחחת עם ירון דקל לפני זמן קצר .
דבריך עוררו זעם רב אצל אנשים רבים . אין חלקי איתם .
אינני זועם , אני תמהה , כיצד הגעת לתואר פרופסור כאשר אינך רואה את הגדולה בעובדות ואינך מסיקה את הנכונה במסקנות .
לכן אני מרשה לעצמי להציגן כראות עיני .
יהדות אירופה מנתה 11 מיליון והיהדות כולה 17 מיליון נפשות , או קרוב לזה .
בשואה נרצחו 6 מיליון יהודים או קרוב לזה .
ההשוואה העולה בדעתי כעת היא אדם שמשקלו 110 קילוגרם ובסכין קצבים כרתו ממנו 60 קילוגרם . קצת יד קצת רגל , קצת מעי ועוד פה ושם .
ואת מצפה שעם כזה ינהג כעם בריא אחר . מתי אדם כמתואר ינהג ככל אדם בריא ושלם ?

זו טעותך הגדולה והבולטת .

טעותך השניה מופיעה בדברך על כך שאנו הישראלים מפוצלים ורק האיום החיצוני הוא המחזיק אותנו כחבילה שאינה מתפרקת . זו טענת הדבק המלכד או כור ההיתוך . טענה עתיקה כימי המדינה וממנה לא השתחררת ברבות שנותייך .
עובדה היא כי באנו לישראל ממדינות רבות ואזכיר רק מעטות . צפון אפריקה שהיא איסלמית ושונה מעירק ואירן המוסלמיות . ברית-המועצות על חלקיה השונה מרומניה ומרכז אירופה ומעט מערב אירופה . כל אלה שונות בתרבותן ובמטען איתו באו היהודים לכאן . גם היות חלקנו שומרי מיצוות ורובנו לא אף היא עובדה המקשה על היתוכנו לעם הומוגני .

טעותך השלישית היא אהבת הארץ לשם עצמה . טענת כי את אוהבת את הארץ וכי את ציונית . מיד נזכרתי בברנרד שואו שאמר כי אהבת-מולדת היא הרגילות לנוף בו נולד במקרה . אבל את אוהבת ארץ שהייתה מולדת לחצי מילון ערבים . אוכלוסיה שמונה כעת 8 מיליון ושלא עברה שואה ומתאבלת על הנאכבה . הארץ שאת ''אוהבת'' אינה מקום שעם יהודי יכול לחיות בו !

טעותך הרביעית היא גאוות הכוח . לדעתך עלינו לנהוג ככל עם מצוי ונפוץ . ללא פולחן המות וסכנת הקיום הפיזי . את בוטחת בכוחנו הצבאי ומגמדת את האיומים על קיומנו . אינך רואה כסכנה איום אירני או קרוב יותר . לא מלבנון , לא מסוריה ולא מהפלסטינים .

הזכרת כי היהודים לא היוו איום על גרמניה . לא על העם , לא על הדת ולא על שלמות גרמניה . שלא כך בסכסוך המזרח-תיכוני .
הפעם צדקת . במקרה זה המצב והוא תוצאה של ניצחוננו הצבאי על הערבים . זה שעל תוצאותיו את מתלוננת יחד עם יהודים בודדים אחרים .

עוד הזכרת את ההצבעה באום שבה הצביעו 33 מדינות בעד הקמת מדינת ישראל . אפילו בזה טעית . הצביעו 33 מדינות בעד הקמת שתי מדינות , אחת יהודית ואחת ערבית . נגד ההצעה הצביעו 13 מדינות . מאחר ונדרש לאישור ההחלטה רוב של שני שליש הרי די היה כי שלוש מדינות תצבענה הפוך ומדינת ישראל לא הייתה קמה בהחלטת האום .

חבל שאת עיוורת וטוב שאין לך כוח פוליטי .

לא בהחבא אלא בגלוי

אריה עירן מחיפה .

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.