פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=163981
ברור שנתניהו נהג נכון מול תורכיה
גלעד היפתחי (יום שלישי, 13/09/2011 שעה 20:18)

ושם התנצלות לא היתה עוזרת לנו, אלא דווקא לתורכים שחדורים שנפשם לפרק את הקשר עם ישראל כדי לחזור ולהוביל אימפרייה אסלאמית חדשה במזרח התיכון. איראן שניסתה בכוח הטרור לא הצליחה, כמו שלא הצליחה בעבר (והיום בטח שלא כי היא שיעית). לתורכיה יש את תנאי הפתיחה הטובים ביותר היום, אבל זה לא אומר שהיא תצליח. בכל מקרה תורכיה הולכת עם ''מהפכת האביב הערבי'' ולכן החליטה באחת לפני מספר חודשים למכור שותף אסטרטגי אחר - את אסד הסורי. בהחלט אפשר להעריך שארדואן ימכור גם את החונטה הצבאית המצרית כדי להמליך את ''האחים המוסלמים'' במצרים. ארדואן רוצה שיקראו לו ''הסולטן ארדואן''.

אנחנו רואים את המגמה הזאת כבר מ-‏2003 גם כשאז היא היתה מינורית. לאחר ''עופרת יצוקה'' המגמה הפכה לגלויה יותר, ואנחנו מזהיר מסלול מסודר של התרחקות מישראל והתקרבות לפונדמנטליזם בעולם הערבי הסוני.

המעניין שרק אצלנו אנשים יפי נפש לא יודעים לקרוא את נפש המוסלמי, והם עושים להם את ביבי קרדום לחפור בו את שטויותיהם. השאלה היא אם ישראל צריכה להיות מדינה מתרפסת ומתחננת שיסלחו לה על פשעים של האוייבים שלה (ובמקרה ה''מרמרה'' תורכיה היא אוייב), או שישראל צריכה כבר להבין שישנם תהליכים שהיא לא הסיבה להם אבל היא המושפעת הראשית מהם ואז לנהוג באומץ, בכבוד עצמי, בעוצמה נפשית ובמהלכים תקיפים להבהיר לצד השני שהמשחק שלו חשוף וחלול. אני שמח שביבי בחר נכון. שיקול דעתו הרציונלי של ביבי פגע בשמאל, עד שנחום ברנע ידע להתפתל ולהסביר, בניגוד לרצונו, ביום שישי האחרון שהשמאל שונא את ביבי בגלל שהוא טועה בדרך כלל (לדעת השמאל), אבל הפעם השמאל שנא את ביבי בגלל שהוא נהג נכון.

http://www.faz.co.il/thread?rep=163983
כולם נהגו נכון
עמיש (יום שלישי, 13/09/2011 שעה 23:08)
בתשובה לגלעד היפתחי

כל החכמים, החל מדני איילון הגאון ששיפד את השגריר ועד ליברמן.
כולם גאונים, כולם חכמים, כולם צדיקים וכולם רואים את הנולד.
כשביבי יברח לאמריקה וליברמן למולדביה גם כן עוד יזכרו להם עד כמה הם היו חכמים וצודקים.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.