פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה ליוסף אליעז, 21/09/11 2:27)

http://www.faz.co.il/thread?rep=164115
קואליציה ללא המפלגות החרדיות
המסביר לצרחן (יום שישי, 23/09/2011 שעה 22:38)
בתשובה ליוסף אליעז

איזה כוח יש לחרדים בממשלה מעבר לכוחם הממשי בכנסת? כמה שרים וסגני שרום יש להם? החרדים היו גדולים יותר מהעבודה וקיבלו פחות.
מה רע בטיפול שיניים חינם לכולם? כאילו כל ילדי החילונים הלכו לרופאי השיניים? הרי ידוע שטיפול במרפאות השיניים הוא יקר במיוחד. המהלך הזה היה במקום, ואם הוא לא היה מתבצע אז, אז אולי דו''ח ועדת טרכטנברג היה מכניס אותו לסל הבריאות.
אין לדבר על ''סחטנים'' כי מה שהליכוד נתן לחרדים הם גם קיבלו או היו מקבלים מ'קדימה', אילו.....

http://www.faz.co.il/thread?rep=164264
קואליציה ללא המפלגות החרדיות
יוסף אליעז (יום ראשון, 02/10/2011 שעה 2:12)
בתשובה להמסביר לצרחן

למסביר הצרחן

החרדים מחזיקים במשרדי הפנים, השיכון, הבריאות ויו''ר ועדת הכספים.כך לחרדים שאין כסף יש במפתיע דירות. כך נבנות עוד ועוד ערים חרדיות. כך נפתחים עוד ועוד גני-ילדים דתיים, כולל של חב''ד , בשכונות חילוניות ומפתים את ההורים החילונים ליהנות מיום לימודים ארוך, ארוחות חינם ושכ''ל מופחת. זו עבודה מיסיונרית למהדרין.
אחר-כך יש בעיות בבית. הילד אינו מבין מדוע הגננת והמורה אינם משדרים על גל אחד עם ההורים. ואז או שהילד מתוסבך או שההורים נכנעים ומתחילים לשמור שבת ולחבוש כיפה..

החרדיםם נהנים מכל העולמות ומקבלים תקציבים ממשרד החינוך מעבר לכל בית ספר או רשת אחרת, מהאוצר תקציבים לכויללים, ממשרד השיכון דירות בהנחה לפי מספר הילדים. כוחם עולה מבחירות לבחירות, שלא לדבר על המתים שמצביעים בקלפי, ככתוב: ''מחיה מתים ברחמים רבים''.

אין רע בטיפול שיניים לילדים. אלא שאת זה צריכה היתה המדינה לממן, בצורה מסודרת ומאושרת בחוק ומכספי משרד האוצר.

אכן טיפול השיניים יקר, לחרדים ילדים רבים, שכנראה חלק גדול מהם לא זכו לטיפול ראוי. אילו ליצמן השיג להם תקציב מהאוצר, כאמור, היה ראוי לברכה. אולם מה שהוא עשה היה גזל של כבשת הרש: ישבו ועדות ומומחים ובנו ''סל תרופות'' שעונה בקושי לצרכי כל האומללים- חולים, זקנים, ניצולי השואה וכו', בחוזק יד ובניצול מעמדו הפקיע ליצמן מתוך הסל הזה, שכבר אינו עונה לכל הצרכים ולכל המחלות, סכום אדיר והפנה אותו למיגזר החרדי בעיקר. כי רוב החילונים [מעוטי הילדים...ביחס] לא המתינו לו.

הוא אמנם הועיל לילדים, בעיקר לאלו שלא קבלו טיפול עד אז, אך גזל תרופות מסל התרופות.

העובדה שסחטן יכול לסחוט גם אחרים, כמו אפשרות הסחיטה מ''קדימה'', אינה משנה את מהותו הסחטנית.

שנה טובה ואושרת עם ליצמן ושות, יוסף אליעז

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.