פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לגלעד היפתחי, 28/11/11 21:16)

http://www.faz.co.il/thread?rep=165547
רק קרא דגן קטן את מה שכתבתי עליו אתמול
גלעד היפתחי (יום שלישי, 29/11/2011 שעה 11:39)
בתשובה לגלעד היפתחי

וכבר יצא מהקופסה. הוא עומד בראש תנועה חדשה לשינו שיטת הבחירות. איזה שינוי בדיוק? לא ברור. וזה מסוכן. כי גם נפוליאון התחיל ככה.

דוברים לא-רשמיים בתנועה אומרים שישראל לפי שיטתם תמשיך להיות מדינה דמוקרטית עם משטר פרלמנטרי. כוונתם לחזק את הכנסת ע''י מעבר לשיטת בחירות שונה שתנפה רשימות לוויניות קטנות שפוגמות בתהליך הבחירה. לשם כך אחוז החסימה יעלה מ-‏1.5% ל-‏3% או 5%. 60% מהח''כים ייבחרו בבחירות אזוריות ו-‏40% לפי השיטה הקיימת (עם אחוז חסימה מתוקן). לטענתו בדרך הזאת יגדל הסיכוי באופן מובהק שהמפלגה הראשונה תהיה לבדה מעל 60% מחברי הכנסת ובכך הממשלה שתוקם תהיה יציבה ובלתי ניתנת לסחיטה ע''י שותפות קואליציוניות.

היום הסתבר לאזרחי ישראל שמאיר דגן לקח על עצמו את הובלת הקמפיין. בכתב של בן כספית לא נשאל דגן אם יש בכוונתו לרוץ לבחירות הבאות בראשות מפלגה חדשה או במסגרת מפלגה קיימת כדי להיאבק מתוכה על תיקון החוק.

לשם הסרת ספק אני בעד שינוי שיטת הבחירות לפי העקרונות שהציג רייכמן לפני כחמש שנים. אבל אני מפחד מנפוליונצ'יקים שמשתלטים על השיח הציבורי בשם ''אם לא נשנה מהר את השיטה – המדינה אבודה''. אני אישית לא אוהב נביאי שקר. http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/311/078.html?hp=1... .

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.