פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לדוד סיון, 13/12/11 11:47)
אכן המרצע ממשיך לצאת...!
איתן אדיר (יום שלישי, 13/12/2011 שעה 12:47)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בדמוקרטיה המסתנן נחשב לעבריין שצריך לכלאו ולגרשו. הבעיה שמדינות דמוקרטיות מתקשות להתמודד נכון עם התהליך הזה ממספר סיבות:
1. חשש מביקורת בינ''ל על יחס נוקשה ואולי בלתי חוקי כלפי ''פליטים'',
2. הקושי הפוליטי להתארגן ולממש את זכויות המדינה המתגוננת ע''י תהליכי כליאה ארוכים וגירוש המסתנן או למדינה האחרונה ממנה נכנס לישראל או למדינת המוצא שלו או למדינה שלישית שתהיה מוכנה לקלוט אותם.
3. מציאת תקציב להערכות לטיפול נכון בהם, או לחילופין אפילו תשלום דמי נסיעה לכל מסתנן שיסכים או שיוחזר בניגוד לרצונו לנקודת המוצא שלו, בין אם זה מצרים ובין אם מדינת המוצא שלו.

זכויות של מסתננים בדמוקרטיה היא הזכות להישפט במערכת משפט הוגנת. החוק לא מתיר למסתנן לזכות בתנאים של תושב או דומים לו. הסתננות היא מעשה פלילי, כשהוא נעשה על רקע של חיפוש מקום עבודה. היום כמעט ואין יותר פליטים במובן המשפטי של המונח. אם מסתנן ינסה להסתנן לאמריקה כישראלי אז יעצרו אותו בשדה התעופה לחקירה חצי-אלימה ויעמידו אותו למשפט או שירחמו עליו ויגרשו אותו לישראל בטיסה הבאה על חשבונו. אבל אם הוא יסתנן דרך מקסיקו, אז או שיתפס ויכו אותו לפני מעצר וגירוש או שיתחמק פנימה ויהיה עובד או מובטל לפי הביקוש במשק. אבל הוא לא יהיה שם חוקי ואם יתפס בעתיד הוא יואשם בשהות בלתי חוקית וימצו איתו את הדין.

מדינות באירופה החליטו לשים סייגים קשים יותר להגירה שחורה או מוסלמית. דנמרק שינתה חוקים וגירשה מקצת ממהגרים. הסטטוס המשפטי של חלק גדול מהמהגרים הנוכחיים בדנמרק לא מאפשר להם להפוך לאזרחי דנמרק. בהעיה של הדמוקרטיות שהן מצופות במתיקות של זכויות האדם עד שזה מגיעה לחצרן ומסכן את קיומן. לכן אירופה הדמוקרטית מתעוררת לאט מאוד. לעומת זאת מזרח אירופה הנחשבת לפחות דמוקרטית עדיין לא פיתחה את הסימפטומים של אהבת מהגרי העבודה ולכן התופעה אצלן זניחה, בינתיים.

לכן השלמת הגדר בגבול סיני הוא חיוני. במקביל להאצת ההקמה צריך להגדיר מדיניות קשוחה יותר לגבי המהגרים שכבר הגיעו ולנקוט צעדי חקיקה וצעדים משפטיים כדי להחזיר ככל הניתן יותר מסתננים למדינותיהם, אם מתוך הסכמתם ואם לא, ובצורה נאותה ואפילו תוך סיוע כלכלי קטן לחוזרים.
_new_ הוספת תגובה



אכן המרצע ממשיך לצאת...!
דוד סיון (יום שלישי, 13/12/2011 שעה 13:42)
בתשובה לאיתן אדיר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

עדין בדמוקרטיה הישראלית יש זכות להפגין לטובת זכויות כולל אלה של עבריינים.

בדמוקרטיה רק רשויות אכיפת החוק מוסמכות לקבוע מי עבריין ומי לא.

בנתיים אסור לתת לשוליים ההזויים מימין לספר לנו כל מיני סיפורים לא רלוונטיים.
_new_ הוספת תגובה



אכן המרצע ממשיך לצאת...!
איתן אדיר (יום שלישי, 13/12/2011 שעה 14:12)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לא שללתי את זכותך להפגין! מצידי שתפגין גם למען שחרור טרוריסטים רוצחים מכילאם. רק שללתי את טענתך שקיימת איזושהי טענת אמת בדבריך בדבר זכויות המסתנן לחיות במדינה אליה הסתנן. זה מנוגד לכל חוק. מה עוד שהמדינה לא טענה שיש למסתננים זכויות אזרח במדינה. כמובן שזכויות האדם מחייבות עלינו לשמור על שלומם של המסתננים אבל גם מתירים לנו לשלוח אותם בחזרה לדרכם.

הצעת המפגינים שישראל תיתן להם זכויות ברמת זכויות עובד זר רק תיתן סיבות נוספות למיליוני המהגרים מאפריקה ואסיה להגיע לישראל ולחיות על חשבוננו. צריך לתת למהגרי העבודה כל סיבה למה לא להגיע אלינו ולהעדיף למשל את אירופה וצפון אמריקה.

אני שמח שממשלת ישראל לא מתייחסת ברצינות להפגנת ההזויים משמאל שרק רוצים להחריב את המדינה היהודית.
_new_ הוספת תגובה



אתה יכול לשמוח...!
דוד סיון (יום שלישי, 13/12/2011 שעה 14:43)
בתשובה לאיתן אדיר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כתבת לא מעט מילים אבל לא שללת שום טענה שלי.

בטענתי היתה שבמדינת ישראל יש זכויות אפילו למסתננים. אפילו אתה מציין זאת (''... זכויות האדם מחייבות עלינו לשמור על שלומם של המסתננים...''). לכן זה לגיטימי להפגין בעד קיום זכויות אלה.

מהתמונה שהוצגה כאן אי-אפשר לדעת מה היו הדרישות ביחס למסתננים. מאחר ועדין לא הוצגו כאן הדרישות האלה הרי אין טעם לקיים דיון רציני לגבי הדרישות האלה. לכן כל מי שמסיק מסקנות כאילו הוא יודע מהן הדרישות לא נוהג בחוכמה.
_new_ הוספת תגובה



אתה יכול לשמוח...!
איתן אדיר (יום חמישי, 15/12/2011 שעה 12:15)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

ואתה גם יכול להחליק את עצמך ולהתחמק מתשובות לעניין!
* ''להפגין לטובת זכויות כולל אלה של עבריינים''? הרי טענתי שאתה יכול להפגין כמה שאתה רוצה, אבל החוק מורה לנהוג בעבריינים מסתננים לפי כללי הדין - כלומר מעצר וגירוש.
מה זו הסיסמה ''הדרישות ביחס למסתננים''. מי צריך לדרוש? הרי יש חוק, יש משטרה, יש בית משפט, יש כלא, יש רשויות ההגירה. כולם צריכים פשוט לפעול ע''פ חוק. קליטת מסתננים בנגב, תחקורם במשך יממה ואז העלאתם על אוטובוס לאילת או לתל אביב הוא לא הפתרון הנכון המוגדר בחוק. גם צריך לנהוג בצדק ובחוכמה ושחרר את הפליטים לטיסה חזרה למדינותיהם, או מדינות שתסכמנה לקבלם.
_new_ הוספת תגובה



כרגיל אינך ענייני...!
דוד סיון (יום חמישי, 15/12/2011 שעה 13:09)
בתשובה לאיתן אדיר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

_new_ הוספת תגובה



כרגיל אינך ענייני...!
איתן אדיר (יום חמישי, 15/12/2011 שעה 18:15)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הרי זה ברור שאין לך תשובות לעניין....
_new_ הוספת תגובה




חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.



© פורום ארץ הצבי