פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=166421
הטעיה ודמגוגיה בלבוש משפטי .
המפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה (יום ראשון, 29/01/2012 שעה 10:12)

האסון שקרה בכרמל לפני שנה נחלק לשניים .

חלק אחד - הבעירה של החורש והצמחיה .
חלק אחר - מותם של הסוהרים , השוטרים והכבאים .

הענין הציבורי המיוחד נוצר בגלל מותם של הללו ולא בגלל בעירת החורש .

כאשר הדוח של מבקר המדינה , מפנה אצבע מאשימה כלפי ראש הממשלה , שר האוצר , שר הפנים וכו' , הרי רוב הציבור ייחס את האחריות למות המוזכרים כאן למעלה , וזה כאשר אין זה כך .
בין השאר יופנה נגד חברי הממשלה זעמם של המשפחות השכולות וזה , כאשר אסונם נגרם באשמת מי ששלח אותם לתוך האש .

זה מצב של הטעיה ודמגוגיה מצד מבקר המדינה .

http://www.faz.co.il/thread?rep=166464
הטעיה ודמגוגיה בלבוש משפטי .
בצלאל פאר (יום שני, 30/01/2012 שעה 23:46)
בתשובה להמפלגה הקטנה העניה וחסרת ההשפעה

אתה צודק. אין בין התקציבים שהועברו למכבי האש, שהוגדלו דווקא בשנתה הראשונה של הממשלה, לבין אסון האוטובוס דבר. הניסיון של מבקר המדינה לקשור בין השניים, אם אכן זו מסקנתו שמופעה בדו''ח שלו, הרי שהדו''ח הזה מבוטל ורוב הציבור לא ייקח אותו ברצינות.

חמור מכך, המבקר כבר התבטא מספר פעמים בציבור, עוד לפני שהתחיל בחקירת האירוע וגם בראשית ימי החקירה, ונשא דברים שמטילים דופי בשר הפנים בעיקר, אבל גם בשרים אחרים. רק משום כך לא אתפלא אם תהיה קריאה נגדית לפסול את מסקנות המבקר הנוגעות להטלת אשמה אישית בדרג הפוליטי.

שריפות יער היו מאז ומתמיד במדינה והן כובו פחות או יותר באותו קצב. גם החלפת כבאיות לא היתה מונעת את האסור, כי האסון קרה בשל אי שיקול דעת והזנחה מקצועיים.

מחסום המשטרה היה אמור לעצור את האוטובוס ולא לתת לו לעלות לכרמל, מאחר והשוטרים במחסום כבר ידעו שהאש מלחכת את הכביש. ראשות בתי הסוהר היתה צריכה לשלות במצב ולהודיע לאוטובוס לעצור מאחר והאסירים כבר פונו מבית הכלא, עוד לפני שהאוטובוס הגיע למחסום השוטרים. אם הדרגים המקצועיים היו מתנהלים נכון כי אז לא היה קורה האסון, והשריה היתה עוד אירוע שריפה המתרחש כל שנה. ולא בטוח שהמבקר היה טורח לעדכן את הביקורת שלו על ראשות הכיבוי או המשטרה.

אינני שולל אפשרות שהמבקר החליט להיות קשוח עם הדרג הממשלתי משיקולים פוליטיים. שהרי התיק הזה הוא הכלי האחרון שלו להשגת יעדו בטרם הוא פורש.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.