פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=169428
חוץ מלקדוש ברוך הוא עם ישראל צריך להוקיר ולשבח את שיזמו, בנו
בצלאל פאר (שבת, 24/11/2012 שעה 11:49)

ואישרו את ''כיפת ברזל'' למרות מאבקים עזים בצמרת שנטו דווקא בתחילה לכיוון פרוייקט ה''נאוטילוס'' (היתה כתבה יפה על זה בסוף שבוע בערוץ 11). אז אפרוס מקצת השמות המבורכים שיעשו סדר בעניין:

1. תא''ל (במיל') ד''ר דני גולד איש מפא''ת/משרד הבטחון שהבין את פוטנציאל ''כיפת ברזל'' ודחף שיאשרו אותה בתקציב הביטחון אך ללא הצלחה. תחת זאת, בתוקף סמכותו, הוא הקצה מכספי הרזרווה השמורים לו, להמשיך בעבודת הפיתוח וחקר הביצועים של המערכת ב''רפאל'' שהיה לפרוייקטור המוביל של בניית המערכת.

2. תא''ל (במיל') ד''ר יעקב נגל שעמד בראש ועדה שמינה שר הביטחון עמיר פרץ ב-‏2006. הועדה המליצה להשלים את ''כיפת ברזל'' ולעצור את ההתחברות ל'נאוטילוס'.

3. שר הביטחון עמיר פרץ שליבו הוליכו נכון הפעם. לאחר סדרת דיונים ארוכה במשרדו, אישור ראשוני באוגוסט 2006 'בכפוץ להמלצת הועדה', הוא החליט במרץ 2007 סופית לאשר את פרוייקט ה''כיפת ברזל'', זמן קצר לפני שנאלץ לעזוב את תפקידו בשל מחדליו ב'מלחמת לבנון השניה'.

4. שר הביטחון אהוד ברק שהחליף את פרץ כשר הבטחון ביוני 2007 הכריע והחליט ללכת מהר למימוש פרוייקט ''כיפת ברזל''.

למזלנו דני גולד לא עצר לכל אורך הדרך את פיתוח המערכת והכנת כל השלבים עד לביצוע מהיר עם החלטה.

מבקר המדינה לינדנשטראוס - איש קטן ונכלולי, שהוציא דו''ח עב-כרס שמבקר, מגנה ומאשים את הפרוייקטורים שקידמו את ''כיפת ברזל'' למרות הקפאון הארוך חסר ההכרעה במשרד הבטחון.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.