פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=169911
שלא תעיז שלא ללכת להצביע !!!!!
בצלאל פאר (יום שלישי, 15/01/2013 שעה 20:26)

מבחינתי עדיף שתצביע לבל''ד או לחרדים, אבל העיקר שתלך ותצביע. אני חושב שמי שאינו מצביע אינו ראוי להשמיע ביקורת פוליטית כלשהי לאחר מכן.

לדעתי בין הליכוד לעבודה, ובאמצע ''יש עתיד'' ו''התנועה'', כמעט ואין הבדל אידיאולוגי. הליכוד למשל רוצה את כל יו''ש אבל מוכן להתפשר למען שלום. העבודה רוצה לסגת מכל השטחים אבל מבינה שצריכים לשמור על גושי התנחלויות. בסופו של דבר מדובר על אותו קו פחות או יותר. והשאלה האמיתית היא, האם יש לנו פרטנר פלסטיני לשלום. כמובן שאין. כך שבפועל גם אלה וגם אלה יצטרכו להתמודד עם פלסטינים שרוצים הישגים בשטח ובחינם או פלסטינים שימשיכו לשחק ברוגז ולגרוף דקלרציות בעד מדינה פלסטינית.

כך גם בכלכלה - הליכוד רוצה קפיטליזם חברתי והעבודה רוצה סוציאליזם קפיטליסטי. במציאות נתניהו חוקק בארבע השנים האחרונות יותר חוקים חברתיים מאשר העבודה ב-‏20 השנים האחרונות.

גם נשק איראני גרעיני - נתניהו רוצה לתקוף כמה שיותר מהר ולא לחכות לדקה ה-‏90. יחימוביץ לא מדברת על זה, כנראה משום שהיא לא מבינה הרבה. ציפי מדברת הרבה משום שהיא מבינה קצת בזה. אבל העמדה של מביני דבר כמו מאיר דגן היא שישראל צריכה להתייצב אחרי ארה''ב ולתקוף רק בדקה ה-‏90 במידה וארה''ב לא תעשה את זה וגם זה בהסכמת אמריקה. בסופו של דבר ישראל תצטרך לתקוף. יותר משהשאלה היא מדינית היא בעצם בטחונית.

לדעתי הסיבה היחידה להצביע ליכוד היא משום שהיא המפלגה הציונית הגדולה ביותר. בשיטה הפרלמנטרית שלנו מסתבר שמפלגות שניות בקואליציה יכולות לסחוט יותר ככל שהמפלגה המרכזית קטנה יותר. לכן מי שחושב נכון חייב לקחת בחשבון שכל קואליציית מפלגות המרכז תהיה חזקה יותר ככל שהליכוד יהיה גדול יותר. וזאת גם אם לשם הקמת ממשלה לאומית רחבה תיכנס גם מפלגת ''הבית היהודי'' לקואליציה. לכן יש יתרון מבחינת הפונקציונליות של הממשלה, להעדיף להצביע לליכוד.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.