פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה ליוסף אליעז, 21/01/14 18:14)

http://www.faz.co.il/thread?rep=172896
לע. צופיה:
ע.צופיה (יום שישי, 24/01/2014 שעה 2:18)
בתשובה ליוסף אליעז

ראשית אני מתנצל על כי אני עונה לך באיחור. רק עכשיו ראיתי את הודעתך.
אני רואה את ''ההתנתקות'' כמעשה חיובי מאוד מכמה סיבות:אין ולא היה לישובים ברצועת עזה כל מומנט ביטחוני חיובי. הם לא מנעו אפילו פעולת טירור אחת. הקאסמים החלו ''לעוף'' החל משנת 2001, הרבה לפני ''ההתנתקות''.מנגד הגנת הישובים ''העסיקה'' הרבה כוחות צבא. בני ששרת את כל שרותו הצבאי ברצועה סיפר לי כי בנצרים שהו באורח קבוע כאלף חילים, פי שלוש ממספר המתיישבים.בהגנה על הישובים ובפעולות טירור ישירות כלפי המתיישבים נהרגו מדי שנה כמה עשרות אנשים. לא היה כל סיכוי כי בכל הסדר עתידי הישובים ישארו. גם מבחינה יומיומית. היהודים ברובם עבדו מחוץ לגוש קטיף ובאו שם רק לישון. אותו מיעוט שעסק שם בחקלאות העסיק בפועל רק פלשתינאים מהסביבה.זו לא הייתה התישבות של שנות טרום המדינה. זה יותר הזכיר את ההתישבות של האנגלים בקניה.
אני ער לסבלם של המפונים. בכל פינוי שהיה (ימית)ובכל פינוי שיהיה ,יהיה סבל! מי שהחליט לגור ביש''ע שיער זאת בעמקי ליבו. אך במקרה הנוכחי המתיישבים סרבו לדון בכל הסדר עד אחרי הפינוי כאילו שבכך הם יצליחו למנוע את הפינוי. וזו טעות שהם משלמים על כך.
כתבתי שאני מנחש שלשרון הייתה תכנית המשך. כמו כל ניחוש הוא יכול להיות נכון או מוטעה.
אני ראיתי בתכנית ''ההסתגרות'' של אולמרט (שכשלה)ניסיון להמשיך את דרכו של שרון ז''ל כפי שהוא, אולמרט, הבין אותה. גם רצונה של השרה ליבני להמשיך ''בכוח'' את השיחות עם הפלשתינאים היא סוג של מורשת משרון.לפי טעמה כמובן. בל נשכח כי אלו היו שני הפוליטיקאים הקרובים ביותר אליו.
איני בא לשפוט את גלעד. היועץ המשפטי כבר עשה זאת.
כפי שכתבתי בסיום המאמר, שרון היה ''מכונאי''. ''המהנדס'' האמיתי היה אהוד ברק וכל אלה שבאו אחריו גם בראשות ממשלת ישראל וגם בנשיאות ארה''ב ממשיכים את הדרך שהוא טבע בועידת קמפ-דיויד עם ערפאת.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.