פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=172902
גוש קטיף ושרון
יוסף אליעז (יום שישי, 24/01/2014 שעה 15:00)

לע. צופיה,

אתה כרכת בתגובתך את כל גוש קטיף עם נצרים, ןזו טעות.

אכן נצרים היתה אי קטן בים ערבי, ואכן היה קשה לשמור עליה, והחזקתה חייבה חיילים רבים וגם שיבשה את חיי כל התושבים באזור- פיגועים בכבישים, מחסומים רבים, עוצר וכו'.

המצב בגוש קטיף היה שונה. למערכת ישובים זו, שחסמה את התפשטות הרצועה צפונה, היה חיבור ישיר עם שטחי המדינה שלפני 1967. הגוש נשא את עצמו כלכלית וסיפק עבודה ופרנסה לפלסטינאים רבים. לא היתה שום הצדקה לעקירתו בעת שנעקר, בגחמה חד-צדדית של שרון וצוות החווה [גלעד שרון, ''השתקן'' בעת החקירות, ציין שהרעיון בא ממנו. אולי. גאווה גדולה, בעיקר ממי שיושב היטב על שטחי אדמה חקלאיים נרחבים לא רחוק מגבול הרצועה, ומתפרנס גם מחקלאות כחקלאי גוש קטיף].

איני מסכים אתך שכאשר מטלת ההגנה המוטלת על צה''ל היא גדולה- צריך לנטוש, לנתוש ולעקור. אין לדבר סוף. אם זהו השיקול אזי יש לנטוש את הר דב שמתנכלים לו מלבנון, את מטולה ואת ראש הנקרה, את אילת שמתנכלים לה מסיני ובעצם- את כל מדינת ישראל.

לעובדה שחקלאי גוש קטיף העסיקו ערבים - אכן זה מנוגד להשקפה הקומוניסטית, שאדם ייהנה מפרי עבודתו של אחר.
הסובייטים חשבו שרק למדינה זה מותר ומיליונים מתו ברעב באוקראינה, ומיליונים אחרים בקור וברעב בסיביר.

במה המעסיקים פלסטינים או תאילנדים או סודנים בתוך ''הקו הירוק'' שונים מהם? ובכן- הבה נכריז על ביטול העסקתם של שכירים וכולנו נתפרנס ממעשי ידינו בלבד, כמו במשקים האוטרקים בימי הביניים, ונגווע כולנו ברעב.

אולי מעט הרחבתי, אך אחזור שוב לאשר פתחתי בו: אין דין חבל קטיף כדין נצרים. אפילו היתה הצדקה לעקור את נצרים, דבר נורא כשלעצמו, אין ללמוד מכך גזרה שווה לגוש קטיף המשגשג, שהביא רק טוב, יופי ופרנסה לעולם, ובעיקר ניתוק באופן חד צדדי שרק המיט אסון הן על המתישבים והן על מדינת ישראל.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.