פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=174264
אומות, שקרים ומסמך לקונגרס
יוסף אליעז (יום חמישי, 21/08/2014 שעה 16:58)

אומות ושקרים יוסף אליעז

אדון אלברט שבות הנכבד,

אתה מתלונן על עירפול במדיניות וקורא להכין מסמך לקונגרס האמריקאי אשר יסיר את הערפול ויביא אמת צרופה בפני חברי הקונגרס – רעיון נחמד ובלתי מעשי.
הרשני להעיר מספר הערות, לאו דווקא לפי חשיבותן:

1. האומות תמיד משקרות. הן מעלימות עין מאשר לא נוח להן ומוסרות דיסאינפורמציה כאשר הדבר משרת את מטרותיהן באותו רגע. דוגמאות? הנה:
א. ארה''ב [שהיא מהמתוקנות במדינות העולם] יודעת כי סעודיה מממנת את רוב ארגוני הטרור, כולל אלו שפוגעים באמריקאים, כמו אל-קעידא, שגם פוצצו את מגדלי התאומים.
האמריקאים מבינים שזו הדרך שמצא בית המלוכה הסעודי [והקטארי] לממן לעצמו מעין ביטוח מפני חתירה תחת כסאותיו והובלת מהפכה. אבל ארה''ב זקוקה בינתים לנפט הסעודי ולבסיסיה בסעודיה ובקטאר. לכן היא חיה עם השקר הזה בנפשה, ועם השקר הסעודי.
אני מניח שזה גם מה שגרם להילארי קלינטון, בשלהי כהונתה כמזכירת המדינה, לטשטש את החבלה בשגרירות בבנגאזי בלוב ורצח השגריר ושני אנשיו.

2. ארה''ב, בריטניה וצרפת, למשל, יודעות שב''מדראסות'' –בתי מדרש ללימודי דת האיסלאם, שמממנת סעודיה ברחבי תבל מטמיעים בילדים שנאה למערב ולארה''ב, וכן לבריטניה וצרפת, אך כולם מעלימים מכך עין, כי כך נראה להם ככדאי.

3. בארה''ב מדברים רמות על זכויות האדם, בתי המשפט משחררים רוצחים ואנסים שהודו בעבירה בשל תקלות טכניות, כמו אי-אזהרה שאין על החשוד חובה לדבר, או שהוא זכאי להפגש מיד עם עו''ד, אך בו בזמן מחזיקים בתי כלא נוראים כמו בגוואנטנמו שבקובה, או בתי-כלא צבאיים בעירק , במדינות אפריקניות ודרום-אמריקאיות, בהן הכלואים חשופים לאלימות והתעללות, לעתים עד מוות.

4 ארה''ב יודעת שפולארד מוחזק בכלא ללא טעם, עבירותיו קלות מאלו של מרגלים כבדים שריגלו למען האויב, כמו הבתולה צ'פמן, ואשר שוחררו זה מכבר. נוח לה כך, הן כדי להרתיע והן כשוט לנפנף בו מול ישראל. כנראה שכך גם נוח לאלו יהודים שם שחוששים שנאמנותם לארה''ב תעמוד בספק אם יקראו לשחרורו של פולארד. פולארד ''ריגל'' למען מדינה ידידותית וכנראה חשף סודות שהוסתרו שלא כדין מישראל. אבל ישראל אינה רוסיה, ואינה יכולה לחטוף אזרחים אמריקאים ולהחזיקם כבני-ערובה על מנת להחליפם בפולארד, אז ניתן להתעלל בפולארד ובישראל הקטנה.

5. ארה''ב מוכרת נשק רב, משוכלל מאד ויקר, למדינות שהיא יודעת בבירור שאין מולן כל אויב ממשי, וכי קיים חשש אמיתי שהנשק המשוכלל יזלוג לגופים אנטי-אמריקאיים כמו קבוצות טרור.
כך נמכר נשק חדיש לסעודיה, קטאר ועד לאחרונה גם למצרים.

6. ארה''ב פועלת נגד עצמה בהחרבת יחסיה עם מצרים, למרות ש''האחים המוסלמים'' הם האב הרוחני של חמאס, אל קעידא השונאים את ארה''ב שנאת-מוות [כפשוטו של הביטוי]. הכל- בשל הטענה שסיסי עלה לשלטון בהפיכה צבאית. על כן ארה''ב גם מתעלמת מהחירות שאוששו את שלטונו. יפה. ריגן מימן מהפכות נגד שליטים שנבחרו כדין בגואטמלה [ואנו היינו מעורבים בזה יחד עם אירן וטילי ההוק, כזכור] , פעל לסילוק איינדה מהשלטון בצ'ילה, אך שיתף פעולה עם רודנים כבטיסטה בקובה, או מה שמו בפנמה, עם שלטון החונטה הצבאית בארגנטינה, ובזמנו גם ביוון.

7. בריטניה וארה''ב ידעו על המתרחש במחנות ההשמדה הנאציים, אך נמנעו מלהפציצם, כמו שמנעו מיהודים שברחו מהתופת לנחות בנמלי ארה''ב [האניה סנט לואיס, למשל] או בארץ-ישראל.
הבריטים חששו לעודד מרד ערבי בארץ, אך האמריקאים פעלו מסיבות שאיני רוצה לכתבן כאן.
אהבת ישראל לא היתה שם.

8. נתניהו אינו חפץ, ובצדק, במדינה פלסטינית ממערב לירדן, אך הצהיר על רצונו במדינה כזו, בלחץ אמריקני ואירופי כבד.

2. חברי הקונגרס האמריקאי יודעים טוב ממך שאומות משקרות, ובעיקר אומתם. הם לא זקוקים למסמך הבהרות מצדך.

3. מסמך כזה עוד יחריף את המשבר שבין אובאמה לנתניהו. שני הצדדים אינם זקוקים לזה.

4. סטאלין דבר על אחוות האדם, על שלום, על אחוות העמלים מהפרולטריון – ופעל באכזריות לדיכוי אומתו וגרורותיה. כה רבים הטפשים שהאמינו לו. גם אצלנו במפ''ם [היום מקטע של מרצ]. משלחות שלמות של קומוניסטים צרפתים, איטלקים [ויהודים מא''י] נתקבלו באהדה ע''י הק.ג.ב. ונשלחו ישירות לאחסון בסיביריה...יורשיו היו רק במעט טובים ממנו.

על היטלר ימ''ש ועל הבטחותיו עם הפלישה לחבל הרהיין, ושוב עם ''סיפוח'' אוסטריה, ועוד פעם עם הפלישה לסודטים בצ'כוסלובקיה אין טעם לדבר פה.

5. רוסיה מדברת על החזרת שטחים, כולל פינוי סיני. עד היום לא השיבה ליפן את חצי האי סחליין ושטחים נוספים שחטפה ממנה [ומפינלנד] בסוף מלחמת העולם.
טוב, נעזוב את חצי האי הטטרי לנפשו. הבעיות הן בְּיֶתֶר גבולות אוקראינה, שהשיבה לרוסיה את כל כלי הנשק האטומיים שהיו בידה כשבריה''מ התפרקה על סמך הסכם ידידות שהופר מכבר.
כך נוהגת גם סין האדירה, ממרומי ההרים בטיבט.

6. המצב היום עם ארה''ב עגום, או בלשונך ''מעורפל''. עזוב נא את רעיונך, אין שום צורך להכניס שוב טריז בין הנשיא לקונגרס, טריז הנתקע לבסוף כסכין בצלעותינו...

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.