פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לדוד סיון, 06/09/14 16:27)

http://www.faz.co.il/thread?rep=174355
אתה ממשיך להכחיש
בצלאל פאר (שבת, 06/09/2014 שעה 21:45)
בתשובה לדוד סיון

ובמקום לענות עניינית כדרך כל אדם רציונלי אתה תמיד תוקף את המתעמת נגדך וטוען שהתשובה לא מספקת אותך. זה מעיד על חולשתך בלבד.

אתה גם לוקח ויכוח אחד ומטה אותו לעניין אחר שלא דנו בו – לעניינו, (1) מהיכולת האמיתית להחרים את ישראל (שהרי אתה כתבת על בריטניה וספרד) (2) לשאלת התמיכה האמריקאית הציבורית בישראל, שאתה מעלה מן האוב, שהרי לא על זה התווכחנו עד כה. בכל מקרה, אם כבר העלאת את הנושא השני, צריך לציין ששני הדברים נפרדים, למרות שמבחינה פופוליסטית קל לך לערבב בינהם.

1. יחסי הגומלין בין ארה''ב לישראל מושתתים קודם כל על אינטרסים ורק ברקע גם ערכים משותפים. האמריקאים ירפדו אותנו בנשק (גם כזה שאנחנו לא צריכים, או שאנחנו מעדיפים גירסה אחרת לא-אמריקאית) העיקר שאנחנו נהיה ככל האפשר תלויים בהם. האמריקאים נכשלו ככל שישראל התפתחה והרחיבה את התעשיות שלה, שבחלק מהשטחים היא פרצה את הדרך והובילה פיתוחים וטכנולוגיות שהקדימו אף את האמריקאים. ככל שישראל התעצמה טכנולוגית כך גדל האינטרס האמריקאי להיבנות על זה, באמצעות רכש הפיתוחים הישראליים, תוך שהם רוכשים עליהם גם זכויות מכירה לצד ג' ותוך העברת חלק גדול מיצורם לאדמת ארה''ב במפעלים משותפים - ישראליים-אמריקאיים. בעניין זה השינוי רק הולך ומתרחב לטובת ישראל, ככל שהיא מפגינה רעננות והתחדשות מיוחדים. לישראל מפעלים משותפים עם מספר מדינות (לא אחשוף מבחינת חשאיות) שאתה תופתע אם תדע מי הן.

2. העניין השני, התמיכה הציבורית בישראל בארה''ב היא אמנם עניין אלסטי, אבל התמיכה בדרך כלל גבוהה. בסקרים מהחודשים האחרונים, כולל מזמן המבצע האחרון, דווקא הסתבר שהתמיכה בישראל גברה לשיאים חדשים ב-‏30 השנים האחרונות (דוגמה http://www.jpost.com/Diplomacy-and-Politics/US-publi... ). מה שמתחזק מנגד היא פעילות המתנגדים לקיומה של ישראל, BDS וכמה פעילים חברתיים באוניברסיטאות ובכנסיות מסויימות. אלא ששם נעשית גם פעילות נגדית פרו-ישראלית שלא מדווחת, כי היא לא 'סקופ', ולכן אתה לא יודע או יודע ומתעלם. כאן לא מדובר בשיתוף אינטרסים אלא בשיתוף ערכים. ככל שהרוב באמריקה נאמן לערכי היסוד של חברתם כך הם תומכים יותר בישראל.

בכוונה כתבתי 'ישראל רצתה/נאלצה' כדי למשוך את קולמוסך לפח. ואפילו הבהרתי זאת ביותר מרמיזה בחצי השני של המשפט שטרחת למחוק ''מספיק להסתכל בכל המבצעים האחרונים שנסתיימו רק בגלל שישראל רצתה/נאלצה בכך, בלי התערבות אמריקאית שהיא זו שאילצה את ישראל לסיים.''. ישראל רצתה/נאלצה כי המציאות איפשרה לה לאחר שהשלימה את יעדי המבצע - המנהרות הידועות חוסלו, כמה בכירי טרור חוסלו, אלפי מקומות מסתור ופעילות של הטרור הושמדו, החמאס חזר והתחנן שוב ושוב להפסקת אש, וכמובן ישראל לא נענתה לאף דרישה של החמאס. אפילו לפי התיזה המופרכת שלך ארה''ב היתה צריכה להתערב ולעצור את ישראל אחרי 14 ימים, 20 ימים אבל אפילו אחרי 50 היא לא עשתה זאת. העיקר שנפלת בפח שכרית לעצמך. וכאן אני נאלץ לסיים את דברי לאחר שהשלמתי את טיעוני. לא אתה הוא זה שמְאַלֵץ אותי.

http://www.faz.co.il/thread?rep=174357
אתה ממשיך להכחיש ולפספס
דוד סיון (שבת, 06/09/2014 שעה 23:27)
בתשובה לבצלאל פאר

א. המשפט הראשון שלך הוא טענה מופרכת ולא עניינית.

ב. הפיסקה השניה של הודעתך היא מופרכת בעליל. זו כמובן עדות בוהקת שאינך מעורה בפרטי הדיון.

ג. מאחר שכך גם יתר דבריך חסרי ערך ענייני.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.