פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=174861
מושחתים בשלטון,
יוסף אליעז (יום שלישי, 30/12/2014 שעה 14:31)

כתבתי תשובה והיא נמחקה לי. עייפתי מלכתבה שוב. אנסה בקצרה.

אנו מסכימים לערך בכל פרט לשאלה המרכזית אם ראוי שאדם מושחת יעמוד בראש המערכת ובעיקר כראש ממשלה. יהי כן. צדיק באמונתו יחיה, גם אם יעמוד רשע בראש ממשלתו...

אגב - אתה מעדיף מנהיג מושחת על מנהיג חדל אישים. האם תמיד המחליף הוא חדל אישים? לעתים אתה יודע, לעתים אתה מופתע מהיכולת המתגלה בעת שניתן לאלמוני-יחסית לפרוש כנפיים.

אולמרט היה בן טיפוחיו של שמואל תמיר, הסתופף תחת דגלו ולאחר מכן פנה בחריפות נגדו. כך קרה גם עם מנחם בגין.
אולמרט עלה לגדולה בשל מקרה: הוא היה סגנו או מ''מ של אריק שרון, מנהיג חזק, תקיף וערמומי שלא חשב כי יפנה את מקומו וכי אולמרט יחליפו. בכלל - מזלזלים בתפקיד הסגן ולא חושבים שהוא יעלה מעלה. בארה''ב המצב אף גרוע יותר, זכור את דן קייל [ או שם דומה], שכולם לעגו לו, וכך גם המושלת המהוללת לשעבר של אלסקה, שלא לדבר על ספיירו אגניו אצל ניקסון, {טרם הוחלף ע''י פורד]. עתים ממנים בכוונה איש חלש שלא יצל על המנהיג ולא יסכן את מעמדו.

כאשר שרון הוכרע ע''י מחלתו. האם מישהו ידע כי אולמרט יצליח [יחסית] בתפקידו [בהנחה שאכן הצליח, הגם שמינה עסקן פועלים לשר בטחון ואלוף תעופה לרמטכ''ל על כלל צה''ל].

בלשון המסורת: ''לא אלמן ישראל'' ובלשון אותו שיר חנוכה ידוע: ''הן בכל דור יקום הגיבור גואל העם''.
שריפת הכרמל [בקדנציה של אלי ישי כשר פנים שהיה אז הממונה גם על מכבי האש] שרפה את האורנים הגדולים, אך בצד האסון הנורא דליקת העצים אפשרה לשתילים הרכים לעלות ולשגשג].

אני יכול למנות בפניך מספר חברי כנסת אשר יכלו למלא תפקיד רם זה, הגם שנסיון נוסף היה תורם להם, ח''כ שככל הידוע הם נקיי-כפיים וברי-לבב.
אם גדעון סער בליכוד, אם עמר ברלב בעבודה, אם שאול מופז באינספור המפלגות ביניהן זיגזג, אם פעם ימצא את מקומו. ואם כהן ששימש שר הרווחה. [זו התרשמות אישית, איני מתיימר להכירם אישית מקרוב].

כששלעצמי דומני כי מיצינו למדי את הנושא.

http://www.faz.co.il/thread?rep=174863
מושחתים בשלטון,
ע.צופיה (יום שלישי, 30/12/2014 שעה 20:48)
בתשובה ליוסף אליעז

מתוך נסיון החיים שלי אני יודע שבסופו של דבר אנחנו מחליטים לפי המצב הקיים, לכן שופטים את הסגן או פוליטיקאי אחר לפי הידוע בציבור באותו רגע. אם הוא ידוע ומוכר כחדל אישים (ציינת כמה שמות כאלה)אז הוא חדל-אישים ואם העתיד יוכיח אחרת אין לנו מה לעשות בנידון הרי לא נולדנו נביאים.
אולמרט ''הוכתר'' במקרה, רבין בקדנציה ראשונה ''הוכתר'' במקרה, זה נכון במידה רבה גם לגבי גולדה ושמיר.
אם מיצינו, אז מיצינו.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.