פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
אתה הולך שבי בידי התקשורת האלימה
ע.צופיה (שבת, 24/01/2015 שעה 19:51) הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אמנם, גם אני ,גם אתה וכנראה כל קוראי הפורום ניזונים מהכתוב בתקשורת, אך צריך להיות מספיק חכם ופיקח כדי להבין נכונה מה כתוב שם.
כבר שנים רבות שהתקשורת הישראלית מנפחת את השולי ואת הרכילות וממעיט בחשיבות העובדות.
אם תקרא את סופי המאמרים בעיתון שם תגלה את האמת. בכותרת, בכותרת המשנה ובמשפטים המודגשים תגלה רק את השקפת העולם של העורך ושל בעל העיתון.
לכן אל תכנס לפניקה. מצבנו הביטחוני מעולם לא היה טוב יותר. יש לנו 2 הסכמי שלום.יש אויב מצפון מזרח שמפורק כבר 5 שנים במלחמת אזרחים וישנה מדינונת שלפני שמונה שנים למדה לקח שלא במהרה ישכח. הסכנה הגדולה שלנו היא מהגרעין האיראני. נראה שמאמצי ממשלת ישראל נשאו פרי מסוים ותהליך הפיתוח הואט, אך זה לא מספיק וטוב עושה ראש ממשלתנו שנוסע להביא את זעקתנו במקום החשוב ביותר בעולם: הקונגרס והסנט האמריקאי. אמנם ישנו האסלמיסט הזה שעוד שנתיים יעלם מחיינו. אך לטעמי כוחו מוגבל.
איו ספק שהפאניקה שהתקשורת הישראלית העויינת משפיעה על רבים בדעת הקהל, אך המציאות מוכיחה כי בסופו של דבר הציבור הרבה יותר חכם מהם.
אל-קעידה ודעאש עושים ''עבודה נהדרת'' עבור האינטרסים האסטרטגיים של ישראלומבהירים לאובמה, קרי ושות' מיהו אוייבם האמיתי ומי הוא בן בריתם.
אז בכך ננוחם.
_new_ הוספת תגובהאתה הולך שבי בידי התקשורת האלימה
יוסף אליעז (שבת, 24/01/2015 שעה 23:30)
בתשובה לע.צופיה
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לע. צופיה,

אני מסכים עם דבריך לגבי המתחולל בארצות [אולי כבר לא ''מדינות''] סביבנו.

מתחולל שם טבח הדדי בין שיעים לסונים ובין סונים לבין עצמם.
השאלה: מה יקום במדינות אלו ואיזה משטר ישלוט בהן. האם ''המדינה האיסלמית'' הסונית הרצחנית, או משטר שיעי-עלאווי גרוע לא פחות. או אולי אתה מאמין, כאובמה, בעיראק דמוקראטית?

אולם בתוך המדינה המצב קשה ומחמיר. בעוד ''גוש אמונים'' ו''נוער הגבעות'' והמחלקה להתישבות מרחיבים את ההתנחלויות הנה בנגב ובגליל קיימת השתלטות בדואית/ערבית על שטחים באופן בלתי פוסק.

שלא לענין, אך בצד הענין, הנה בעוד שרכישת מגרשים לבניה בישובים ערביים נאסרה על יהודים גם ע''י בג''צ, הנה רכישת מגרשים בישובים יהודים בידי ערבים ובדואים מותרת. גם זה בפסיקת בג''צ.
במכרז האחרון בישוב מגורי, להבים, נרכשו כ-‏17 מגרשים בידי ערבים.אין בזה כל רע כל עוד ישמרו החוק והשפיות, כפי שבינתיים המצב כזהעם אותן משפחות ערביות בודדות שכבר חיות פה, אבל לא תמיד המגורים המשותפים עולים יפה.

אתה לא ראית את הטירוף שאחז בתושבי העיר רהט בשל ניידת משטרה שנקלעה למסע לוויה. אכן טוב היה אילו התקרית היתה נמנעת, אך כלום שוטרים ישראלים [כוללערבים] הם בני-מוות כי נכנסו לישוב ערבי? ואפילו בלוויתו של הרוג מירי משטרתי. כמעט שנעשה לינץ' באותם שוטרים. כך גם במהומות שהיו לפני שבועות ספורים בעיירה חורה, סמוך לצומת שוקת.

גניבות הרכב, ההתפרעויות בכבישים והתנכלויות הם מעשי יום-יום ולילה לילה בנגב.

בירושלים ובתל-אביב רוצחים מצוידים בסכיני מטבח יוצאים לפלס דרכם בדם ורצח לגן-העדן בו ממתינות להם 72 בתולות. במקרה הגרוע הם מגיעים לכלא ישראלי נוח, לומדים לימודים כלליים ולימודי טרור וממתינים לעיסקת השחרור הבאה...

כל זה בלי להזכיר את המתרחש מדי לילה בדרום ת''א עת ''הפליטים'' מאפריקה הסובבים שם שיכורים.

רוב הרוצחים שנלכדים מגיעים לכלא כי השוטרים, החיילים ואנשי שב''ס חוששים לירות מעל לגובה הברכיים, אם בכלל. משטרת ישראל ששה להעמיד כל יורה להגנתו העצמית לדין, גם אם חמישה גנבים מצוידים בנשק קר חודרים לחוותו לצורך שוד כבשים והוא ניצב יחיד מולם.

יהודים שוב נושאים אקדח בכליהם, במקום להחזיקו שכוח בבית.

הנגב מלא שב''חים, ופרט למבצעים בודדים המשטרה אינה עוסקת בהם. אילו אני שר המשטרה, או שר הפנים, הייתי מורה לשוטרים ולשוטרי ההגירה להתמקד בלכידת שב''חים לפני ה''פליטים'' מאפריקה.

אני מעריך את מאמציו של ביבי למנוע הסכם נוח מדי עם איראן, אך הביטחון האישי בארץ במגמת ירידה ביחס לעבר.
זה שהמצב אולי דומה בארה''ב בשכונות מסוימות אינו מנחם אותנו כאן.

מי שחי בנגב חש את המציאות הזו בלי להזדקק לתקשורת.

האם היית בא עתה לגור עם ילדיך בנחל-עוז או ביתר הישובים ב''עוטף עזה'' אשר גם כיתת החיילים המצומקת שהגנה עליהם ותרמה מעט לבטחון ולשקט הנפשי נלקחה מהם בטפשות תהומית? האם היית חפץ להצמיד אוזן רוטטת למה שנדמה לך כקולות חציבה במעמקי אדמתך?

על כן אין סתירה בין דברי לדבריך, אלו זוויות שונות של התבוננות באותה מציאות עגומה.
_new_ הוספת תגובהאתה הולך שבי בידי התקשורת האלימה
ע.צופיה (יום ראשון, 25/01/2015 שעה 7:19)
בתשובה ליוסף אליעז
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

א. אני מאמין כי בסופו של דבר יקום בסוריה שלטון שימזג את כל הגורמים הפועלים (עלווים, סונים, כורדים)בראשות הסונים וישמור על ניאטרליות בין רוסיה, איראן ותורכיה שהם הגורמים החיצונים המשפיעים. עירק תישאר, בינתיים, שיעית, החזבאללה ידעך ו''המהומות'' יעברו, כנראה לירדן וסעודיה.
ב.לפי האימרה ''אדם בעקבות גורלו'' גורלי השאיר אותי תמיד בגוש-דן (יפו-ר''ג-גבעתיים) לכן איני יכול להעיד בכנות איך היתי נוהג אילו חייתי בדרום. לטעמי הבעיה עם הבדווים שאין למדינה מדיניות חדה וברורה כלפיהם. מצד אחד חומדים באדמותיהם ומצד שני פוחדים מהם. ברווח הזה מתחוללת כל האלימות שציינת.
ג. אני גורס שיש עלינו לנתק לחלוטין, אבל ממש כך, לחלוטין כל קשר עם הפלשתינאים. אין יותר אישורי עבודה, אין יותר שב''חים, מי שהתחתן עם אזרחית ישראלית ואין לו אזרחות יגורש, לעודד ביצוע היבוא והיצוא הפלשתינאי לירדן ועוד כהנה וכהנה. זה יגביר את הביטחון האישי, ינתק את תלותנו בכוח האדם והשוק הפלשתינאי ובסופו של דבר יקל עלינו לגבש פתרון לסכסוך עימם.
ד. גם המשטרה היא ''חולת תקשורת'' ומעדיפה להתעסק עם מושחת אחד גדול במקום באלפי תלונות של אזרחים על פשעים ''קטנים''.
מפכל כזה או אחר לא ישנה את המגמה אלא ריסון התקשורת ''העויינת'' והמגמתית.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי