פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לבצלאל פאר, 12/10/17 6:17)

http://www.faz.co.il/thread?rep=177709
הבאת 3 דוגמאות לזילות השואה בעיניך
יוסף אליעז (יום ראשון, 15/10/2017 שעה 14:57)
בתשובה לבצלאל פאר

לבצלאל פאר,
איני רואה טעם להכנס למחלוקת או ויכוח אתך.
לדעתך אין הדוגמאות שהבאתי פוגעות וכואבות- שיבושם לך.
הרשני להציע לך לעיין ב''גוגל'' בערך [ערך?] ''גב האומה'',במופע האחרון שלפני ראש השנה תשע''ח ולהתרשם. אם תשאר בדעתך - שיבושם לך.
הבדיחה הנואלת [בתכניות אחרות] של אורנה בנאי על הדמיון בין ערימות הנעליים בכניסה למסגד לבין אלו של נרצחי תאי-הגאזים היו המניע לכתיבת המאמר, שגם נשלח לרשות השניה המפקחת על השידורים.

קבלתי מספר תגובות המזדהות עם מאמרי מאנשים שדעתם נכבדה בעיני, לצערי הן נשלחו לכתובת המייל הפרטית שלי ולא לעורך ''ארץ הצבי'' וכולן תמכו בביקורתי. כנראה שחוש ההומור שלנו שונה. אינני רואה בבדיחות על השואה שום הומור אלא התבהמות גרידא.

המצב שונה לחלוטין לגבי ההומור [בדרך כלל הומור שחור] שבעזרתו ניסו אסירי המחנות להקל בחיוך קשה על חייהם. קרובי המנוח, ישראל קפלן זצ''ל, שאשתו ובתו נרצחו באחת ה''אקציות'' ובנו הנותר ניצל באשר הוחבא אצל ליטאים חסידי אומות העולם [אוי, כמה מועטים היו] אף כתב ספר על ההומור בגיטו. אך בן אדם [במובן האנושי, לא שהוא במקרה נולד למשפחת האדם] החש עצמו כיהודי וישראלי ויכול לצחוק מסבלם ומרציחתם של ששה מיליונים נרצחים מבני-עמו, או להצטער שעוד יהודים לא נרצחו, או אפילו רק ללגלגל עליהם או על סבלם או רציחתם - אני מתקשה לסווגו כמי ששייך למשפחת האדם. לא אוסיף בנושא זה וחיה בטוב עם דעותיך.
יוסף אליעז

http://www.faz.co.il/thread?rep=177712
הבאת 3 דוגמאות לזילות השואה בעיניך
בצלאל פאר (יום שישי, 27/10/2017 שעה 20:36)
בתשובה ליוסף אליעז

כנראה שלא הובנתי נכון. ה''הפסד'' שלי הוא שכבר מזמן אינני צופה ב''גב האומה'' ולכן לא התייחסתי לביטויים כאלה ואחרים. בודאי שהתבטאות מהסוג של אורנה בנאי מחפירה ורק מצדיקה את החלטתי.
שבת שלום.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.