פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לבצלאל פאר, 06/09/20 23:15)

http://www.faz.co.il/thread?rep=177933
נתניהו אשם משום שהוא הוביל ומוביל תהליך שגוי
דוד סיון (יום שני, 07/09/2020 שעה 10:54)
בתשובה לבצלאל פאר

א. נתניהו לא התכונן למגיפה כראוי למרות קריאת ההשכמה של המבקר.
ב. הוא לא התכונן כראוי כאשר ברור שהיתה תוכנית עבודה לטפל במגיפות שעד היום לא יושמה.
ג. עד הקמת ''ממשלת האחדות'' (17.5.2020) נתניהו ניהל ל את הטיפול במגפה לבדו ולכן התוצאות של השלב הזה הם ''אשמתו''.
ג.1 הוא לא הפעיל את המנגנון ליציאה מהסגר הארוך (שהחל ב-‏17 במרץ) עליו המליצו יועציו (ועדת וקסמן, פרופסור בליצר).
ג.2 התהליך שנבחר על ידי נתניהו ליציאה מהסגר היה שגוי בעיקר משום שהמנגנון הנ''ל או מנגנון שקול אחר לא הופעל.

ד. המדיניות הכלכלית בעשור שנתניהו ניהל את הממשלה גרמה להתדרדרות הצמיחה הכלכלית.
ה. הבחירה בסגר ארוך היא הגורם ליצירת המיתון הכבד (בעקבות קיטון בתוצר)

בכל אלה נתניהו האשם העיקרי ועימו גם כל שרי ממשלתו...

מאחר ובזמן הטיפול בגל השני הוקמה ממשלה חדשה הרי שכל שריה שותפים לאשמתו של נתניהו.

לבסוף ההשוואות לתוצאות במדינות אחרות כלל לא רלוונטיות משום שברור לגמרי שנתניהו הוביל תהליכים שגויים שגרמו נזקים בריאותיים וכלכליים.

הטענות שלך, פאר, לגבי הדו''ח של המבקר הן מופרכות ביסודן:
1. הוא נכתב ופורסם למבוקרים במהלך ההתפרצות של המגפה.
2. הדו''ח מבהיר במפורש שההכנה לטיפול במגפות היתה לקויה.

במבחן התוצאה ברור שדבריו של המבקר היו מעין נבואה...

נתונים הידועים מעידים על כישלון שה''אשם'' בו הוא נתניהו!!!

http://www.faz.co.il/thread?rep=177941
נתניהו אשם משום שהשמאל מקנא בו ושוקק לחזור ולשלוט אבל כוחם אינם
בצלאל פאר (שבת, 12/09/2020 שעה 16:32)
בתשובה לדוד סיון

במותנם.

מצבה היחסי של ישראל, גם מבחינה בריאותית וגם מבחינה כלכלית הוא טוב יותר מרוב מדינות העולם.

ההיתפסות עכשיו לאוירת הנכאים שערוצי הזבל מפיצים פועלת נגד הרוח והעונש עליה היא נשימת הסירחון היוצא ממנה. כאן אני רוצה להבהיר, שלמרות שעליה הדרמטית במספר נגועי הקורונה, מעכירה את ההתבוננות הכללית של קטני האמונה. הידבקות בקורונה היא פקטור שלילי, אך לא יחידי. התקשורת מתמקדת בה כדי להעכיר את האוירה הציבורית. אבל חלק ממנה מוסבר מעצם העליה הדרמטית בהיקף הבדיקות היומיות והיחס למספר הכללי של האוכלוסיה. כבוחנים את כל הנתונים רואים שישראל עומדת [ועמדה מאז מרץ] בראש המדינות הבודקות את אזרחיהן, ולכן אין זה פלא שנחשפים יותר אנשים שנפגעו מקורונה. היום מבוצעים מדי יום 44 אלף – 50 אלף בדיקות. למשל ב-‏9 לספטמבר נערכו 44 אלף בדיקות של אנשים עם לכאורה תסמיני מחלה ו-‏4000 (0.04%~ מכלל האוכלוסיה] מהם אותרו כחולי קורונה. מתוכם נכנסו לאישפוז בבתי חולים 27 נפש. באותו יום המספר הכולל של המאושפזים הגיע לשיא של 961 איש (930 יום לפני כן), כשמתוכם 487 (472) במצב קשה (מתוכם 137 מונשמים, יום לפני כן 140, ו- 145 מונשמים ב-‏7 לספטמבר) ו-‏161 במצב בינוני.
תאמין לי שאם ישראל לא היתה בודקת כלל, אז מספר הנפגעים מקורונה היה כמספר המאושפזים בפועל, כלומר, ישראל היתה עומדת בראש רשימת המדינות שנפגעו הכי פחות מקורונה. לכן התיזוז של הנתון, הזה בתשקורת מוטה וחוטא לאמת, בודאי כשהוא בא לכשעצמו, וכל כוונתו להטעות את הציבור ולפגוע בנתניהו ובממשלה. שברי חשוב מי אומר זאת וכיצד. אם נתניהו אומר את זה זה נאמר בקונטקסט של הרתעת הציבור מתוך רצון שיישמע ויקיים את 3 הוראות ההתמודדות בקורונה: מסיכה, שמירת מרחק והיגיינה. אבל כשזה בא בקונוטציות של התרסה ושמחה לאיד מפי דוברים בתשקורת, זה בא מתוך רצון פוליטי לומר למאזינים שזה כשלון של נתניהו.

נתניהו מתוך ממשלת מעבר ניהל את המשבר לבדו עשה דווקא עבודה טובה. אפילו לוקאץ' בערוץ האין-‏12 התליח להודות בכך בחשות אתמול בערב. נתניהו היה מבין המנהיגים הראשונים שזיהו את משמעותה של הקורונה והכניס את ישראל לסגר, וצמצם את האסון. למרות שפרופ' כרמי (רופאה, לשעבר נשיאת אוניברסיטת בן גוריון ושמאלנית פעילה) כבר לפני בחירות מרץ 2020 טענה שעניין הקורונה זה פיקציה פוליטית של ביבי כדי לנצח את הבחירות. ופרופסור לס, איש שמאל, המחרה ומחזיק אחריה הפך לשופר נודניקון בערוצי הדומן 11, 12 ו-‏13. עוד במאי עדיין היו פוליטיקאי שמאל שגיחכו ואמרו שאין קורונה ושנתניהו רוצה להפחיד את האזרחים וזה הכל פוליטיקה. יאיר גולן, זה שפיקד בעבר על פיקוד העורף ורצה להיות רמטכ''ל, טען במאי כי ''משבר הקורונה הוא לא משבר נורא וכי מערכת הבריאות של ישראל לא צריכה את ראש הממשלה בכדי לפעול במקצועיות''.

רבים בעולם שיבחו את ישראל. ראש ממשלת אוסטריה אמר שבשיחת טלפונית עם נתניהו בראשית המשבר, הוא השתכנע שאוסטריה צריכה לנקוט בצעדים דרסטיים כדי להתמודד עם האיום, ואכן הוא עשה זאת והצליח.

הממשלה הפריטטית שהוקמה, נועדה לשתק את מעשיה. נתניהו חייב לתאם כל החלטה עם גנץ, וגנץ נמצא בעולמות אחרים. לא רק בקורונה. ניזקה של הממשלה הזאת גבוהה מתרומתה.

הבחירה בסגר ארוך בשלב א' נבע מהיעדר מידע על פוטנציאל הסכנת והנזק של הקורונה. כל המדינות המתקדמות נהגו כמו שישראל נהגה, מלבד בריטניה בראשית הדרך ושבדיה עד היום. אף אחד לא התכונן לקרונה כי היא מגיפה מסוג חדש ולא ידוע, ועדיין אינו ידוע עד תום גם היום. אז להאשים את נתניהו שלא ידע מראש על דבר שאינו ידוע אפילו היום בדיעבר, גם לא לגדולי הרופאים, וגדולי המומחים, שלא מפסיקים להציף בתשקןרת דיעות מנוגדות, ולא רק בישראל,, הוא מעשה נלוז. .

מנגד, דווקא הפופוליסטים מרימים ראש, מימין ומשמאל, כדי לנצל את המצב להישגים פוליטיים מפוקפקים. השמאל מאמץ את הליברמניזם - ביריונות פופוליסטית דמגוגית נמוכה. ואבל הם במקביל מפירים את ההוראות משרד הבריאות בהפגנות ובהכרזות, בקריאתם לסרב להיענות להוראות הממשלה. ואחר כך הם עוד מאשימים את נתניהו. ליברמן קורא: ''לא לקבל את הנחיות הממשלה, הן בלתי חוקיות בעליל'', כולם מדביקים את כולם חוץ מבהפגנות שמאל (''חבר'ה, תסגרו פלאפונים''), והחרדים אומרים שיפרו את הוראות הממשלה ויתכנסו בצפיפות בבתי הכנסת בחגים.

דו''ח המבקר לא מתייחס לתקופת הקורונה. מדובר בדו''ח ישן יחסית שחיכה על מדף ועוכב ע''י המבקר החדש כשנכנס לתפקידו. בגלל לחצים פנימיים על המבקר הוא יצא בימים הראשונים של הקורונה כדי לומר ''אמרנו לכם''. אבל כל הקביעות שישנן בדו''ח לא רלוונטיים לעניין הקורונה, לכן השימוש בנתוניו הוא מניפולטיבי וגניבת דעת. הוא עוצב ונוספו לו כמה מילות תואר שתתאמנה למצב החדש, ניתוח פלסטי. אז אם לזה אתה קורא נבואה, שיבושם לך. מבקר המדינה הודיע לממשלה שהוא פותח בחקירת ההתנהלות כמצופה, רק ב-‏31 למאי 2020.
https://www.mevaker.gov.il/(X(1)S(1jivndxddicijhk2o5dk4a2n))/he/publication/Articles/Pages/2020.06.04-Covid-19.aspx?AspxAutoDetectCookieSupport=1


מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.