פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לגדעון ספירו, 18/11/02 17:30)

http://www.faz.co.il/thread?rep=17843
נפולת או אליטה [*]
איציק רון (יום שני, 18/11/2002 שעה 21:27)
בתשובה לגדעון ספירו

[*] מהודעה זו הוצא ביטוי לא הולם [המערכת]

לגדעון: אינני יודע כמה ידידים ערבים יש או אין לך, אולם תתפלא: לא מעט ערבים ישראלים רואים בישראל את ביתם ובתושביה היהודים את המודל להזדהות ולהשתלבות. והדברים נאמרים כאן ''מפי הסוס''. בשיחות מעין אלו אני חש בושה וזעם על מסכת האפליות והגזענות שעוברים אותם ערבים משני הצדדים.
לאור זאת אני רואה את דבריך כגזעניים ופאשיסטיים, ודורש ממך להתנער מהם. אזרח ישראלי ללא כל קשר למוצאו המשרת את ארצו ומסכן חייה למענה זכאי לכבוד והערכה ולא לכינוי ''משת''פ. לחברי הלוחמים הבדואים, ששירתו איתי לאורכן של שנים במערכת הביטחון יותר זכויות על חייך מאשר לך עצמך. בזכותם אתה ושכמותך חיים ויכולים לאמר את דברכם. של נעליך כאשר אתה מדבר עליהם.

http://www.faz.co.il/thread?rep=17863
במוצאי שבת התראיין ערבי תושב חברון
אבנר בן בסט (יום שני, 18/11/2002 שעה 23:28)
בתשובה לאיציק רון

בתכניתו של יוסי סיאס ושם הוא אמר דברים דומים למה שאתה מתכוון. הוא הכיר, אמנם לא באמירה מפורשת מדי, בזכותם של היהודים לארץ ישראל, גינה את פעילות ארגוני הטרור בעירו והאשים את 'הנהגת החוץ' והתערבות ערבית-זרה, בנעשה בשטחים. הוא עוד טען, שלא חשוב לו מי ישלוט בשטחים, העיקר שיהיה לו חופש וביטחון. ובכך הוא רמז שהוא מעדיף המשך של שלטון ישראל.

גם אם לא כל הערבים כמוהו, וסביר ביותר שלא, הרי דעתו מייצגת חלק מהאוכלוסיה הערבית בארץ ישראל, שאיתה אולי אפשר יהיה לדבר תכל'ס, לאחר שפתח-חוץ ויתר ארגוני המחבלים ימצאו את מקומם הטיבעי בחו''ל.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.