פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה למכאל מ. שרון, 20/11/02 16:58)

http://www.faz.co.il/thread?rep=17985
ניתן להעריך כי שיטות הביזה והרמאות הלא אלימות
מכאל מ. שרון (יום רביעי, 20/11/2002 שעה 17:53)
בתשובה למכאל מ. שרון

בישראל הן המשוכללות בעולם.
זאת הן על ידי שלל טקטיקות של ''פתיחת הדלת'' step in the door (גישה ראשונית הנראית ידידותית, חביבה או ענינית מאד ללא פניות נוספות);

הן על ידי שיטות משוכללות של דיסאינפורמציה (טכניקה שגורה היא יצירת עומס יתר של פרטים - תכופות מפוברקים בזמן אמת -הנראים ''מסייעים'' ולכן אינך חש שמופעל עליך לחץ המתעל אותך לבסוף לברירה אליה אתה מתועל על ידי גורם העושק, זו המוצגת באופן בהיר וצלול);

והן על ידי שיטת ''פריטת הפגיעה/שוד'' לפרוטות קטנות באמצעות מצגים מילוליים עטירי טכניקות בלבול המהדהדים ללא דופי infallible - עד שזו מתפוגגת.

חלק מרכזי ותשתיתי בשוד עצים intensive אך לא אלים זה הינו אופיו החמקני, וטשטוש מיומן מאד ומנוסה של האפשרות למצוא גורמי יחוס ישירים.

חלק אחר ומרכזי היא השחיקה הנוראה, בפרט כשאתה מנסה להגן על זכויותיך ולהשיב/למזער חלק משמעותי מהשוד. אלה גורמים לך ברוב המקרים ''לרדת מהעניין'' ולהתעלם מהדומים לו ומממדי העושק והפגיעות בסביבתך.

זאת באמצעות מנגנוני הדחקה והתעלמות שאתה נסוג אליהם, שכן אחרת מסתמן תהליך שחיקה מואץ של משאביך ובריאותך.

קיימת במקביל גם הסתמכות רבה על מנגנוני פנטזייה נסגניים בחברתנו (משיחיות למשל, זוהרם של סלבריטיס, דמויות זוהרות של גיבורי טלנובלות בחליפות בהירות ואנשי רמת אביב ג' וכד').

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.