פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לגדעון ספירו, 20/11/02 2:37)
לספירו: ההשוואות שלך כאדם משכיל , לכבוש הגרמני --
רפי אשכנזי (יום רביעי, 20/11/2002 שעה 19:31)
בתשובה לגדעון ספירו
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הן נילעגות במקרה הטוב ומראות על בורות תהומית במיקרה הרע. בורות זאת ממש לא מתאימה לאדם משכיל כמוך. איני מקבל את ההשוואה הזאת ביננו לגרמנים. האם לא למדת מה עשה הכיבוש הגרמני ''במיזרח'' בכל המרחב הסלאבי, מרוסיה, בילורוס, אוקראינה ופולין ועד המדינות הבאלטיות. הם עסקו שם בעושק ביצירת כלכלת עבדים,ובהשמדה של המקומיים. איך אתה משווה זאת למה שקורה פה? ההקלות שהגרמנים נהגו כלפי העמים שמנית {הנורדים} היו מסיבה אחת ''קטנה'': הגרמנים רואים וראו בהם ''ארים'' כמוהם. הם רצו אותם וקירבו אותם לחיכם כי ראו בהם חלק מהגזע העליון שאמור לשלוט על אירופה ברייך בן 1000 השנים, זאת הסיבה ואין בילתה.
ברית המועצות איבדה במילחמה 25-28 מיליון אנשים ורק חלקם הקטן היו חיילים, רובם היו אזרחים. ברית המועצות לצורך העיניין היא החלק האירופי-מערבית לאורל, ז''א נעשו שם מעשי ג'נוסייד בהם הושמדו כ 20 אחוז מהאוכלוסיה. אם לפלג לפי גילים, ניתן לאמר ששנותונים שלמים הושמדו במילחמה. צא ולמד גידעון בטרם אתה מפגיז בנתונים מופרכים את אלו שלא בדיוק מיתמצאים או יודעים מה באמת היו פניו של הכיבוש הגרמני. ''הכיבוש הישראלי'' בשטחים הוא ''פיקניק'' ע''פ כל קנה מידה אובייקטיבי והיסטורי לתושבים הערבים, אף שיש בו צדדים לא נעימים ביחוד למי שפתח במלחמה ולא מצליח בזממו. חבל לי שיהודי כמוך לוקח חלק בתעמולת האוייב המתאמצת להופכנו למיפלצות דמוניות, תעמולה שהקוו התחתון שלה הוא שלילת זכותנו לחיות בכל מקום שהוא- ''גם ללא הכיבוש''.
אל תשחק לידי אויבנו גדעון.
_new_ הוספת תגובהמה אתה עונה לו באריכות וברצינות
אברהמי (יום רביעי, 20/11/2002 שעה 23:42)
בתשובה לרפי אשכנזי
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

הוא סתם עושה עבודה קלה ורשלנית ואחר כך גם מנסה להרוויח ממנה מעט שקלים.

השוואה של ישראל לגרמניה הנאצית היא עיוות מוסרי ורשלנות אינטלקטואלית הבאה לשרת עמדות פוליטיות עכשיות. הצרה שספירו כופה פרשנות מגמתית (שטאנץ - בשפתו של ספירו) על אירועים עכשיויים.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי