פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=2040
אנטישמיות
אריה פרלמן (יום ראשון, 26/05/2002 שעה 0:38)

האשמת ישראל בשימוש ב''מתודות נאציות'' היא מגלומניה היסטרית ומנופחת, שנועדה להציג את ישראל כמפלצת.

אופייני לאנטישמיות בכלל, ולזו הערבית בפרט - להציג את היהודי/היהודים בשתי הצורות היחידות המוכרות להם: או מקק עלוב שיש למעוך אותו - או מפלצת מחרידה שיש לחסל אותה לפני שתחסל אותך.

כאן אנו עדים לאנטישמיות מהזן ההיסטרי.

גם אילו היתה ישראל משתמשת בשיטות אכזריות - ולו גם אכזריות במידה מקובלת בעולם - היה ניתן לטעון שמדובר בניפוח לשמו.

אך דא עקא, שישראל לא רק שאיננה אכזרית מן המקובל בעולם - ובכלל זה העולם הדמוקרטי והנאור - אלא אף נוהגת בכפפות של משי מרופד בכותנה אל מול הרצחנות המוחלטת והרשעות והציניות חסרי-הגבולות שנוקטים הפלשתינאים במלחמת ההשמדה שהכריזו נגד ישראל.

די בכך שנראה כיצד מתייחסת שבדיה הנאורה אל חבר פורעי האנטי-גלובליזציה - שעם כל אלימותם והשתוללותם - עדיין אינם חמושים בנשק חם; אינם תושבי-קבע ואיום-קבע על המדינה - ובכל זאת גם לא שואפים להחריב את שבדיה או אף לרצוח שבדים אך ורק משום שהם שבדים.

והנה - ירי חי אל המון בלתי חמוש, פציעת עשרות, מהם 5-4 קשה ואחד אנוש (לא עקבתי: יכול להיות שהאנוש הפך לנרצח) - והירי הזה מוצדק בדיעבד על-ידי ראש הממשלה, גוראן פרסון - בטענה, שנשמעת בכיינית לאוזן הישראלית הקהה - שאלו היו ''ההפגנות החמורות ביותר בתולדות שבדיה''...

הדבקת הנאציזם למדינה היהודית - ובאמצעותה למעשה לעם היהודי כולו - איננה תמימה. היא נושאת בחובה את ההיקש ה''הגיוני'' המתבקש, שאם יהודים=נאצים, אז בעצם השמדת היהודים לא היתה פשע כה גדול, ואם מיגור הנאצים היה מעשה מוסרי למופת - הרי שגם מיגור היהודים(=נאצים, כזכור) - הוא חלילה מטרה מוסרית ראויה לשמה.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.