פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=2060
בתחום זה אין הרבה חדש
ישראל בר-ניר (יום ראשון, 26/05/2002 שעה 9:32)

כל האנטישמיים המודרניים, שבעיקבות השואה מרגישים קצת לא נוח להיזדהות כאנטישמים, נאחזים בתרוץ ש''אין להם שום דבר נגד היהודים, הם רק 'מביעים ביקורת' על מדיניותה של ממשלת ישראל, אותה הם מגדירים כמדיניות הגורמת עוול לפלשתינאים חפים מפשע.''
אני האחרון שאטען שאין מה לבקר ושכל מה שממשלת ישראל עושה הוא כליל השלמות, אבל האם מה שמתרחש היום בזירה העולמית - הן בתיקשורת והן ברמה של הממשלות במערב, זו ביקורת?
מה שקורה זה תהליך שיטתי של דמוניזציה של מדינת ישראל וממשלתה ובעיקר של ראש ממשלתה. למי שיש זיכרון קצר, לתהליך ההשמדה של יהודי אירופה שניכנס להילוך גבוה אחרי וועידת וונזה ב 1942, קדמה מערכה שיטתית של דמוניזציה של העם היהודי שנמשכה כמעט 10 שנים. זה גרם לכך שבבוא הזמן, לגרמני הממוצע לא הייתה כל בעיה מצפונית לקחת חלק פעיל ב''מלאכה''. נכון שהיו [מעטים] יוצאים מן הכלל, אבל זה היה באמת מיעוט שבמיעוט. אני מציע לכל אחד לקרוא את ספרו של ד. י. גולדהגן ''תליינים מרצון בשירות היטלר''.
מה שחמור במיוחד בימינו אלה זאת העובדה שחלק משמעותי ממערכת רצח האופי מקורו אצלנו בבית. המיסמך המזעזע של גידעון ספירו כמה שורות למטה כאן בפורום, הינו דוגמא אחת מני רבות לרפש והסחי שזרזירי העט של השמאל הישראלי מפיצים ברבים ללא כל מעצורים. בהפגנה של ''שלום עכשיו'' בראשותו של רן כהן מ''מרץ'', נישאות כרזות בנוסח ''פואד כמה ילדים פלשתינאים רצחת היום'' וכשהעיתונות הבין לאומית רואה דבר כזה מטעמו של חבר כנסת ישראלי המייצג מיפלגה שעדיין מגדירה את עצמה כציונית, החגיגה שלמה.
אינטלקטואלים יהודים ברחבי העולם גם כן לא טומנים את ידם בצלחת. אלי וויזל מנודה היום רק בגלל שהוא מסרב בימים אלה להתבטא בפומבי נגד מדינת ישראל (הוא לא נהיה חסיד של ההיתנחלויות או של שרון, הוא פשוט מבין מה מסתתר מאחורי ה''עליהום'' הזה).
שלא נשלה את עצמנו. זו לא ביקורת ועל אחת כמה וכמה לא ביקורת לגיטימית. זו שינאת ישראל ללא כחל ושרק. וכל מי בארץ שנותן את ידו לזה שלא יסתתר מאחורי מעשיות על ''חופש הדיבור'' או על ''דמוקרטיה'', שלפחות יהיה כנה עם עצמו.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.