פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=2195
מאמר יפה - אם כי לא שלם
אריה פרלמן (יום רביעי, 29/05/2002 שעה 0:43)

* ועדת פיל היא של ממלכת בריטניה - ולא של האו''ם - ולכן אין להמלצותיה כל תוקף בינלאומי.

* כתב המנדט דיבר על הקמה מ ח ד ש של הבית הלאומי היהודי, וקיומה של ריבונות יהודית בעבר, בתוספת ההכרה בקשר ההיסטורי שבין העם היהודי לארץ-ישראל - אלה היוו את הבסיס המשפטי להחלטה זו - ולכן אמור מעתה: זכותנו הטבעית וההיסטורית היא זו שעומדת בבסיס החוקיות הבינלאומית של ישיבתנו כאן - ולא מדובר כאן באיזו ''מתנת-חסד'' מטעם האו''ם.

מכיוון שלא קמה מדינה ערבית ב- 1947 - ממילא אין גוף שיכול לתבוע ריבונות ערבית, וכיוון שכך - הרציפות החוקית היא זו של כתב המנדט, ולפי כתב זה, בסעיף 6 - הכוח השולט מחוייב לשתף פעולה עם סוכנות יהודית רשמית על-מנת ''ליישב יהודים התיישבות צפופה על אדמות מדינה ורדמות בור שאינן נזקקות לצורכי ציבור''

זה כולל את יהודה ושומרון, כמובן.

החלטה 242, כפי שהובהר על-ידי נשיא ארה''ב לינדון ג'ונסון ושר החוץ הבריטי - קוראת לנסיגה מ''שטחים'' - והשמטת ה''א הידיעה איננה מקרית.

לפיכך - ברגע שהתבצעה נסיגה של למעלה מ-‏90% מ''השטחים'' (סיני+קונייטרה) - לכל בר-דעת צריך להיות מובן, ש- 90 אחוזים עונים מעל ומעבר להגדרה החלקית של 242 - ואין ישראל מחוייבת לנסיגות נוספות.

בשנת 1954 חוקקה ירדן ''חוק שבות'', שהעניק אזרחות לכל תושבי יו''ש ערב המנדט - מלבד ליהודים...

ההתנחלויות ביש''ע לא רק שאינן ''פשע מלחמה'', אלא התביעה לאיסור על הקמתן - או חלילה עקירתן - היא בבחינת הסתה גזענית ושידול לביצוע פשע אנטישמי.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.