פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לאלכסנדר מאן, 05/06/02 2:23)

http://www.faz.co.il/thread?rep=2473
אלכס היקר
ניר (יום רביעי, 05/06/2002 שעה 2:41)
בתשובה לאלכסנדר מאן

אתה טוען, ש''X כחברה בארגון האו''ם חייבת, חד וחלק, לקבל חוקי משחק אלו''

הX היא כמובן ישראל, אבל מצד שני, אתה פוסל את הכנסת מצרים וסוריה לX שהן גם חברות באו''ם כיוון,
ש''אינן עומדות בסטאנדרט מערבי קביל של שלטון דמוקרטי''

אינני מבין, אם ישראל צריכה לעמוד ב''חוקי משחק'' מדוע אין הערבין כן?

אם היינו חברים באומסמקו''ד - אומות מאוחדות לסטאנדרט מערבי קביל ודמוקרטיה, הייתי מבין אותך, איכשהו, אבל איננו, אז אולי תואיל להסביר למה אנחנו חיבים לקבל דו''ח ''עוין ככל שיהיה'' ואילו הערבים ושאר האומות המאוחדות פטורות מכך?

האם זהו הזילזול של האו''ם במדינתנו? האם זהו עוד אחד מן החוקים? אזי, יש לזלזל באותה מידה באו''ם, ''חד וחלק'' זה מה יש, אלו חוקי המשחק

http://www.faz.co.il/thread?rep=2477
חוקי המשחק במועדון יופיטר
אלכסנדר מאן (יום רביעי, 05/06/2002 שעה 3:06)
בתשובה לניר

הוא שאמרתי: מה שמותר לשור, אסור ליופיטר... ישראל מבינה עצמה כמדינת העולם הראשון, ולכן עליה לנסות ולעמוד בסטאנדרט זה, ככל האפשר. אם ישראל אינה מעוניינת לעמוד בסטאנדרט זה היות ואינה רוצה ו/או אינה יכולה, תאבד ישראל קלף מיקוח גדול של אהדה בינלאומית לא מבוטלת בגין נורמות יופיטר האמורות.

הסיבה האמיתית להתעקשות אומות העולם לשליחת וועדה בינלאומית לחקר אירועי ג'נין נבעה לשיטתי מסינדרום ה'מוסר המשולש' הישראלי יהודי, אשר במסגרתו לא מפסידים ישראל ויהודי העולם אף הזדמנות 'להתקרבן' ולהטיף מוסר לגויים, כערך מוסר על מוסר כפול אפשרי (1). יכול להיות שזוהי הנקמה המתוקה של מעצבי המדיניות בעולם הראשון, אשר מעוניינים לראות ולהראות שידי ישראל גם הן אינן נקיות. השור מבחינתן אינו מעלה ומוריד דבר.

ובכלל, בחיים צריך להיות חכם ולא צודק, ובמיוחד ביחסים בינלאומיים, המורכבים מאינטרסים ומשיקולים זרים, אשר להם ולצדק ומוסר מעט מהמשותף. מר ספירו יוכל לקפוץ ולומר שמשפט זה הוא ציני, אך אני מאמין שהוא המשפט שהכי מתקרב לאמת בנקודה זו.

אם תשאל אותי, זוהי כנראה בסופו של דבר גם הסיבה היחידה שבזמנו ישראל הקימה וועדת חקירה, אמנם פנימית, לחקר אירועי סברא ושתילה. מדוע היתה ישראל צריכה וועדה שכזו, בסופו של דבר? לדעתי כדי לעמוד בסטאנדרט בינלאומי, ככל הנראה, או לפחות זה היה החלק המכריע בשיקוליה. אינני חושב שכל הפגנות 'שלום עכשיו' ושאר ארגוני המחאה היו יכולים להביא להרעיון הקמת וועדת חקירה ללא הלחץ והאש הצולבת ברמה הבינלאומית בנקודה זו. נקודה למחשבה.

(1) זוהי גם הסיבה והמוטיבציה האמיתית לדווח ההיסטרי בחנות הרדיו והטלביזיה במערב, אשר לשיטתי חרג בהרבה מעבר לכל פרופורציה אפשרית. הדאגה לשלום השור היתה משנית בהשוואה לרצון לטלטל את יופיטר הצדקן.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.