פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לבאבלה, 20/06/03 15:14)

http://www.faz.co.il/thread?rep=31719
תודה למפרש היהדות וההלכה נסים ישעיהו
רגיס (שבת, 21/06/2003 שעה 1:34)
בתשובה לבאבלה

בשעתו סברתי שאין צורך לקרוא את ספרו של היטלר ''מיין קאמפף'' (''מלחמתי'') כדי לדחות את תורתו. הדברים שקראתי על הספר ועל המשטר, הספיקו. עד שהגעתי למחלקה להיסטוריה גרמנית באוניברסיטה, ושם, במהלך הלימודים, החלטתי לכתוב עבודה על ספרו של היטלר. לא היתה ברירה, הייתי חייב לקרוא אותו.
לאחר שקראתי בו, השתנתה דעתי, והגעתי למסקנה, כי ככל שידעתי על הספר ועל המשטר, זה לא היה מספיק, והספר הוסיף לי תשתית חשובה להבנת המשטר ושורשיו.

משהו דומה קרה לי בעקבות טורו השבועי של מר נסים ישעיהו. סברתי כי אין צורך להטריח עצמי בניבכי ''דברי תורה'' בכל הקשור למחלוקות הפוליטית בישראל. די לי לשמוע את ראשי המתנחלים ו''פסקי ההלכה'' של רבניהם, על מנת להגיע למסקנה כי יש לנו עניין עם חבורה גזענית.
עד שניקלעתי לאתר ארץ הצבי וניתקלתי בטורו של ישעיהו. אני קורא בו מדי שבוע, מדפיס ושומר את הטור, משום שהוא מסייע לי להבין את שורשיה הגזעניים והברוטליים של הדת היהודית. טורו השבועי של ישעיהו, עם כל המובאות שהוא מאיר בהם את עיני הקוראים, עזרו לי לחזק את היסודות השמאליים בעמדותיי הפוליטיות לפיהם הדת היהודית היא דת של דם ואדמה, דת של מוות ולא תורת חיים.
טורו של ישעיהו צייד אותי בחומר רב בויכוחים עם סטודנטים מהימין ומגוש אמונים הלומדים באוניברסיטה, ואני נעזר לעתים קרובות בישעיהו כדי להוכיח ליריבי כי הדת היהודית כפי שבאה לידי ביטוי אצל המתנחלים בשטחי הגדה והרצועה ספוגה בהרואיקה של המלחמה והמוות ובהתנשאת גזענית כלפיי ''הגויים'' ו''עמלק''.
על כך נתונה לו תודתי.

http://www.faz.co.il/thread?rep=31735
שמע רגיס - פרנץ פנון, חבר של רג'יס דברה, פסיכיאטר
באבלה (שבת, 21/06/2003 שעה 6:14)
בתשובה לרגיס

אלג'יראי, קבע בספרו ''החלכאים עלי אדמות'' כי השחיטה העקובה מדם של הקולוניאליסטים היא הדרך לטהר את הנשמה המוצמתת של המדוכא מהכובד המצמית ומהזדהות/הפנמת ערכיו של המדכא. אני מכיר את המאטריה הזאת הרבה מאד שנים, עוד מראשית הווצרות אתוס ה''מוות המטהר'' ב- 1969 במצרים, ומלפני כן.

ביהדות המוות לא ''מטהר'' ולא בטיח - אולי קצת הפרעות מאויבים ברוח המאה ה- 10 לפני הספירה.

איפוא אתה רואה ''הרואיקת מוות'' אצל ישעיהו?

ציטוטים, ידידי, ציטוטים, לא איזו אסוסיאציה רחוקה.

בכבוד, בכל זאת לא בכל יום פוגשים רוולוציונר וותיק -

מיכאל

http://www.faz.co.il/thread?rep=31991
שמע רגיס - פרנץ פנון, חבר של רג'יס דברה, פסיכיאטר
אשר דהישי (יום חמישי, 26/06/2003 שעה 13:48)
בתשובה לבאבלה

*ברור לחלוטין כי דרך ההצלה היחידה עוברת דרך בניית מסגרת שלטונית חלופית חדשה לגמרי, בלי כל שריד מן המערכת הקיימת. זה נשמע דמיוני, אני יודע, אבל זה כבר קרה לבולשביזם האירופאי וזה יקרה לבולשביזם הארץ ישראלי.*

תרגום לעברית מדוברת

תשחטו את הבולשביקים השמאלנים אחרת לא תנצלו ביום הגאולה

http://www.faz.co.il/thread?rep=31992
שמע רגיס - פרנץ פנון, חבר של רג'יס דברה, פסיכיאטר
אשר דהישי (יום חמישי, 26/06/2003 שעה 13:51)
בתשובה לאשר דהישי

תלית של תכלת התולת כופרים זה שם יותר טוב

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.