פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לאסתי, 18/06/02 16:30)

http://www.faz.co.il/thread?rep=3324
גרמניה נטו
אלכסנדר מאן (יום רביעי, 19/06/2002 שעה 1:51)
בתשובה לאסתי

אסתי שלום,

אין לי שום רצון מיוחד להגן או להתקיף את גרמניה. זוהי מדינה מתוקנת להפליא עם עבר פלילי עשיר. זוהי המציאות.
הדברים שכתב האדון המכובד ב''ניו רפבליק'' מותאמים לתופעת ההיסטריה האנגלוסכסית כלפי גרמניה, אשר יש לשער שאת מכירה אותה היטב משהותך הארוכה באנגליה, כמדומני.

העוינות כלפי גרמניה החדשה באה לידי ביטוי בעיקר בעיתונים אנגליים ואמריקאים, ולצערי היא מתקיימת ומתבצעת במיוחד על ידי כתבים שונים ממוצא יהודי. אני בכוונה מדגיש את המוצא, היות ועובדה זו משפיעה בבירור על התייחסותם הראשונית לגרמניה, אשר רחוקה על פי רוב מלהיות מלבבת, ואשר אינה נותנת לעובדות השונות להשפיע על דיעה ראשונית זו מצידם.

התופעה שציינתי בנושא הישראלים המגיעים לגרמניה נמצאת עוד יחסית בחיתוליה, אולם מספר הישראלים המבקש להגיע דווקא למדינה זו עולה מחודש לחודש, ואני אומר זאת מתוך ידע ולא מתוך השערה גרידא. בין ישראלים אלו מצויים גם אנשים ללא דרכון גרמני, אשר מנסים בכל כוחם לנסות ולהישאר במקום זה, למרות ה'אנטישמיות' המשתוללת ברחובות, ולמרות ה'גזענות' על כל צעד ושעל...החבר'ה האלה הצביעו ברגליהם, והם רחוקים מלהיות מזוכיסטים, והם אוהבים מאוד לגור בגרמניה, במיוחד לאחר שהם מגלים בעצמם את שטיפת המוח שנעשתה בכוון זה על ידי התמקדות אובססיבית בעברה של גרמניה בלבד, וזאת מתוך רצון בלתי מובן לשפוט כל תופעה עכשווית בגרמניה על רקע אירועי העבר. אין לי בעייה עם זה.

גרמניה של שנת 2002 היא מבין המדינות הידידותיות בעולם ליהודים ולישראלים, וכמובן אף למדינת ישראל. אני מבקש להדגיש זאת, במיוחד אם מביטים על חברים וידידים מסוג האנגלים ומדינות אירופאיות אחרות.

יחד עם זאת אינני מבקש מאיש לשנות דעתו, היות ופשוט לא איכפת לי במיוחד מה חושבים באלטנוילאנד על דויטשלאנד, או מה יגידו השכנים האנגליים, אשר יורם המזרחי באחד מדגליו השחורים יכול לספר מעט על תופעות הגזענות הקשות באי חביב זה, אשר נושא בהיסטוריה פלילית מרשימה במיוחד.

שלך להפעם

אלכס

http://www.faz.co.il/thread?rep=3333
האם הכותב יהודי? ואם כן- - אז מה?
אסתי (יום רביעי, 19/06/2002 שעה 9:02)
בתשובה לאלכסנדר מאן

השם ג'ודיס לא אומר לי כלום, אולי הוא באמת יהודי. מה שנראה לי רלוונטי יותר הוא שהאיש מוצג כמי שחזר זה עתה מגרמניה, שם עבד כמרצה באקדמיה האמריקנית בברלין.
מר ג'ודיס כתב מאמר נדיר (לרמה העיתונאית) מבחינת פירוט וניתוח תהליכים כלכליים ופוליטיים בגרמניה של ימינו. אפשר ומותר לא להסכים איתו, אך ביטול המאמר כולו בהינף יד כקומבינציה של ''היסטריה אנגלוסכסית'' כלפי הגרמנים ועמדה מסורתית של כותבים יהודים- לא עושה צדק עם המאמר.

לגבי היסטריה אנגלוסכסית וכו- אינני בטוחה למה אתה מתכוון. יתכן שכמי שאינה קשורה לגרמניה בשום צורה אני רגישה פחות להתייחסויות היסטריות כאלה, אם הן קיימות, וכך לא הבחנתי בהן. או אולי הגרמנים רגישים במיוחד, רגישים מדי, למה שנאמר עליהם באותו עולם אנגלוסכסי? באמת אינני יודעת.

בברכה- אסתי.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.