פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=3327
טרנר ותיאולוגיית הטרור
אלכסנדר מאן (יום רביעי, 19/06/2002 שעה 2:34)

טד טרנר קורא לפעולותיה של ישראל בשטחים 'טרור' וגדעון ספירו בוודאי יסכים להגדרה זו, אך יש לי קושי אחר לגמרי עם הגדרה זו, והוא הנסיון להסביר את אשר אינו ניתן להסבר.

פגיעה מכוונת בנשים וילדים ובאזרחים חפים מפשע, המוגדרים מראש כמטרת מבצע מסויים, היא פעולת טרור. יציאה למבצע בלתי ברור כ'חומת מגן' הוא בהחלט פעילות מלחמתית אלימה, אשר ממנה עלולים להפגע בפירוש נשים וילדים פלסטינאים - אך אין הם הוגדרו מראש כמטרת המבצע, אשר נועד לכאורה במפורש להרגם.

מבחינה זו כל נסיון הסבר לרצח מכוון של נשים וילדים על רקע סיבות של ייאוש וסיבות סוציו-אקונומיות אחרות אינו רלבנטי, ודומה מבחינתי לתיאולוגיית טרור המנסה ליצור משוואת-סבל בין הרוצח לקורבן בדיספוזיציה מכוונת, שפירושה הנסיון והצורך להסביר את מעשיהו המתועב של הטרוריסט חייב להצביע על מעשה מתועב לכאורה של הקורבן כלפי קבוצת השתייכות הטרוריסט.
זוהי משוואה שיקרית האמורה לספק מודל קאוזלי להסברן של תופעות רצח ישיר מתועבות בכוון אחד בלבד: העולם השלישי כנגד העולם הראשון.

אם צודק טרנר בנימוקיו אלו ובדעתו זו, הרי שניתן להעמיד את פעולת הטרור נגד ארה''ב מאירוע ה- 911 אינה פעולת טרור כלל, כי אם מלחמה צודקת נגד הגמוניית הגלובליזציה האמריקאית בעולם, על רקע מעשיה המחפירים של מעצמה זו לאורך שנים במקומות שונים בעולם. בהסברים ובבשורות מעין אלו יצאו למן התאריך האמור מתקני עולם ברחבי אירופה בהפגנות נגד פעולת תגמול אמריקאית, ולמען שלום העולם לשיטתם.
הפגנות ומחאות נגד מבצעי הטרור ושולחיהם לא נראו באירופה, ואת זה מבינים אנשים כעריקאת יפה, אשר כמעט כל ראיונותיו והצהרותיו ברשתות הטלביזיה הזרות מדברות ללא הרף על איזוני משוואה מדומה, שבמסגרתה נדון הצד ה'אשם' בלבד למנת הרצח היומית כנגד נשיו וילדיו, תוך ריטואל הגינוי המתבקש.

http://www.faz.co.il/thread?rep=3362
טד טרנר אכן שיבח את מתאבדי ה 9/11
אסתי (יום רביעי, 19/06/2002 שעה 19:06)
בתשובה לאלכסנדר מאן

כשקראתי את הראיון המלא צחקתי עד דמעות. טרנר הוא כנראה המולטיביליונר הכי טיפש בעולם.

לגבי ה9/11, אמר טרנר בנאום לפני קהל אמריקני, שחוטפי המטוסים היו ''אמיצים'', brave.
הוא כמובן נאלץ להנצל ולהסביר...

בראיון הוא מסביר שזו היתה פליטת פה שקרתה בגלל שהוא הבעלים של קבוצת ה''אטלנטה ברייבס''...

מהתיאור הכללי של העיתונאי (שאפשר להבחין עד כמה הוא נהנה מהעמד והפוטנציאל הגלום בו!) אפשר להסריט סצינה נחמדה לסרט קומי.

קישורים:
הראיון עם טד טרנר: http://media.guardian.co.uk/broadcast/comment/0,7493...

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.