פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=33992
כתבה בגלובס
אלי666 (יום שני, 18/08/2003 שעה 6:30)

במוסף ''כספים '' של גיליון המגזין ''גלובס'' של השבוע האחרון יש מאמר גדול של דוד שליט בשם ''קא-בום!'' על פסטיבל הקומיקס המתקרב אלינו לטובה ועל הדמות של הגולם שמככבת בו. במסגרת מאמר גדול זה מרואיינים בין השאר גם הקומיקסאי אורי פינק וכותב שורות אלה.
למרבית הצער יש במאמר גם כמה הערות שגויות שיש לתקנם.
''אשד המתעד היחיד של תרבות הקומיקס הישראלי ,מחבר הספר ''מטרזן ועד זבנג '' שמממפה את התכנים של הקומיקסים בישראל מאז ראשית הופעתם בעיתוני הילדים של הישוב'' שליט מתלונן שקשה למצוא בספר זה ניתוחי וביקורת של ממש. ''קהילה שלא מיצבת את עצמה בתרבות הישראלית זקוקה ,כנראה ליד אוהבת''.
כלל וכלל לא. הסיבה לחוסר כביכול זה של ניתוח היא הרבה יותר פרוזאית: היו הרבה קטעים ארוכים של ניתוח בספר אבל הםב דרך כלל הורדו בידי העורך הן מסיבות של מקום והן משום שחשב שהם לא מתאימים לקונספט הכללי של הספר כפי שראה אותו .
שליט גם מתלונן מדוע אינני מזכיר כלל את הקומיקסאית דניאלה לונדון -דקל בהיכל התהילה של סיפורי הקומיקס העבריים שלי .( שאותו ראו ב:
ובכן בניגוד למה שכתוב שם בצורה שגויה , כן הזכרתי את דניאלה לונדון דקל כאשר יצא הספר שלה לאור. נכון שלא ראיתי כל צורך להכניס את יצירתה להיכל התהילה , אבל מכאן ועד התעלמות מוחלטת מעצם קיומה כפי שרומז שליט רחוקה מאוד הדרך.

קישור ל''היכל התהילה של סיפוריה קומיקס הישראליים '' יש כאן: http://www.blabla4u.com/sites/blabla4u/ShowMessage.a...

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.