פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לדוד סיון, 02/10/03 10:28)
צא ולמד שנית
עזריאלי עוז (יום חמישי, 02/10/2003 שעה 12:01)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

חשוב לציין שאיני דובר האירגון אך אני אומר ללא היסוס את אשר על ליבי, גם לך שכינית אותי כשחצן.אשתדל לנהוג מנהג של הצנע לכת ונימתי תהא פייסנית , גם לאור הימים הנוראים אשר אנו בעיצומם.

אנו בהחלט צריכים לצאת וללמוד מהנעשה בעולם בנושאי ההפרטות של חברות תשתית. והעלטות האחרונות באיטליה ובמזרח ארה''ב צריכות להדליק נורות אדומות אצל שוחרי ''ההפרטה בכל מחיר''.

בכנס מהנדסי חשמל שהתקיים לאחרונה הביעו רבים שאינם חשודים כבעלי אינטרסים, בצורך להעלאת תעריפי החשמל כדי ליצור בכלל מוטיבציה ליצרן מתחרה , לבנות תחנות כוח חדשות.( הוזכר שם % 30 של העלאת תעריפים).

חוק משק החשמל,שהוכר על ידי משנת 1996 ,אשר סיים תקופת הזיכיון שניתנה לפנחס רוטנברג בשנת 1926 ל- שבעים שנה, איפשר כבר מזמן לחברות להקים תחנות כוח ולספק חשמל ,
אך ראה זה פלא המשקיעים שיכולים לייצר כ- 20 % מיכולת החשמל המותקנת של חח''י, נמנעים.

והסיבה כמו בקליפורניה בהעדר תשואה על ההון לא יקים כאן ייזם ולו תחנת כוח אחת. ראה מקרה יולי עופר והתחנה שאמורה להיכנס לפעולה כבר מזמן,( ואנו מייחלים לה).

מוטב לו למשקיע לבנות קניון בבודפשט מאשר ל''הינות מ- 5%
תשואה על ההון ואולי אף להפסיד.

ועדת מנכל משרד התשתיות והאוצר שנעזרה בחברת יועצים בשפ דלויט- טוש הגיעה למה שהגיע במסקנותיה.בוועדה זו לא השתתף נציג ה-PUA וגם לא נציג חברת החשמל.(דבר שהוסדר לאחרונה).

ואלה בדיוק המסקנות אשר יובילו אותנו לקריסת המערכות.
אנו מברכים על פתיחת משק החשמל לתחרות, אך איזו תחרות תיווצר אם כולם יימכרו את כל הסחורה, וכוונתי שאם רזרבות של ייצור חשמל,כמקובל בעולם כולו (על פי חברת יועצים אחרת (''חברת מקנזי'') לפני שפונים להפרטת משק אנרגטי יש צורך ברזרבה של 25 אחוז לפחות).

לאחרונה פורסמו כתבות (אשמח לשלוח לך אותם במידה ולא קראת) של גדעון עשת וסבר פלוצקר הקוראים לחשיבה אחרת זהירה ונבונה לגבי השינויים המבניים וההפרטה המתוכננת)

אנו בהחלט חושבים על האינטרסים של חברת החשמל, אך בראש וראשונה חברת החשמל , מתוך אחריות לאומית דואגת למשק החשמל במדינה.

הראה לי עוד חברה אשר מתכננת ל 20-25 שנה קדימה כדי לייתן מענה מלא לדרישות לקוחותיה.(אפילו תקציב המדינה מתוכנן לשנה אחת וגם אותו מתקנים ללא הרף).

ד''א שנים שחברת החשמל נמצאת במקום הראשון בין בחברות נותנות שירות במדינת ישראל.
גם אתה ודאי יודע שלשירות שחברת החשמל אין אח ורע.
איזה חברה ( גם חברה פרטית) , תגיע אליך תוך שעתיים ותיתן לך שירות.

קשה להעביר מסרים אלו לציבור אשר שבוי בתבניות של שיטנה וצרות עיין, כמאמר חז''ל - כמדומני הרמב''ם : כל המתקשה כנגד הגל, הגל שוטפו.

אנו עושים מאמצים כבירים למרות המשטמה , להיות החברה מספר אחת בכל הנוגע לשירות איכות וזמינות.

על קברו של יורם אוברקוביץ ז''ל אמר מר שמעון פרס יבדל''א :..''מה רוצים מחברת החשמל ? חשמל זול ?, חשמל אמין? חשמל זמין ואיכותי ? וענה: כל זאת יש כבר היום
ולכן הרפו...''.

ד''א אין לי ספק שלו שמע יורם אוברקוביץ ז''ל % 10 ממה שנאמר על ריגבי אדמת קיברו הטריים, בחייו, היה הוא עוד איתנו.

שינאת חינם לא תוביל לשום מקום ימים אלו שבהם ''חגגנו'' את צום גדליה שמציין את ההרס הסופי של עצמאותיוהמדינית,וחרב עלינו הבית הראשון .
דומה ולא למדנו דבר!!!

ולכן על כל גרם של טינה וקינאה אשתדל להחזיר בקילוגרמים של אמפטיה וקשב לציבור לקוחותינו , אשר הם על אמת ולא כסיסמא על דגל '' ליבת '' הארגון.

גמר חתימה טובה
_new_ הוספת תגובהעל טינה וקינאה ..... אתה מדבר - לא אני !!!
דוד סיון (יום חמישי, 02/10/2003 שעה 14:13)
בתשובה לעזריאלי עוז
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אני מדבר על המציאות שאני מכיר. גם אם דברי לא מוצאים חן בעיניך, הם מייצגים את עמדתי השקולה. אם חשוב לך שאשנה את דעתי אל תזכיר בתגובתך אלי ביטויים כאלו כמו שנאת חינם, טינה וקינאה.

כבר כתבתי במועדים אחרים את דעתי על ההפרטה וגם על מקרה יולי עופר (חברה שניסתה לשנות תנאי מכרז כאשר הייתה בשלבי ביצוע). להלן שלושה מאמרים, שגם עוסקים שנושא ההפרטה של חברת החשמל ומקרה יולי עופר, שכתבתי כאן בפורום:

1. למה צריך ממשלה קטנה? (דיון 1216),
2. אינתיפאדה, הפרטה ואיכות הסביבה (דיון 1228),
3. הפרטה ואיכות המים - שוב (דיון 1368),
4. נפוטיזם, עוד סיבה להפרטה (דיון 1617).

כמובן אשמח אם תשלח לי מאמרים נוספים לנושא ההפרטה בחברת החשמל במיוחד אם נכתבו על ידי סבר פלוצקר וגדעון עשת (הכתובת שלי נמצאת בסופו של הדוא''ל ששלחתי לך לפני כשבוע).

יתר הסיסמאות שאתה מזכיר לגבי מעשיה ומטרותיה של חברת החשמל לא ממש לעניין (כולל מה ששמעון פרס אמר). פעילות פרטית ולא מונופוליסטית יכולה לעשות את אותם דברים ויותר. זוהי ממש הסיסבה לתמיכתי בהפרטה באופן כללי.

דבר אחד אני לא מוכן לקבל בדיון מכובד: ''קשה להעביר מסרים אלו לציבור אשר שבוי בתבניות של שיטנה וצרות עיין...'' הציבור לא שבוי בתבניות .... - יש לו סיבות טובות לחשוב את מה שהוא חושב - הוא קורא את המציאות היטב ונכון. אם אתה מתקשה להסביר את עמדתך ולהשיג הסכמת הציבור - יתכן שפשוט עמדתך לא משכנעת. דבר אחד אני בטוח: זה ממש לא נעים לתקשר עם מישהו שחושב וכותב בסגנון הזה. זה נשאר כך גם אם בסוף כל קטע שלך תדבר על רצונך להחזיר ''בקילוגרם של אמפטיה.''
_new_ הוספת תגובהרק דבריך חשובים- הבנתי!- ושמעון פרס לא?
עזריאלי עוז (יום חמישי, 02/10/2003 שעה 14:27)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

שמחתי לקרוא את תגובות חלק מקוראיך במאמרים קודמים אשר לא חושבים כמוך ב''נושא ההפרטה בכל מחיר''

צר לי כי ממש לא נעים לך לתקשר עימי - אין איש כופה זאת עליך.

אני מבין שקל יותר להתמודד אם דעות אנשים אשר בהלימה עם דעותיך.

טול קורה מנגד עיניך והאזן גם למי שאיני מסכים ואומר אמן לכל הגיג מהגיגך.

ולנושא האמפטייה- מי שמך? ההחלטה בידי!
_new_ הוספת תגובהאתה ממשיך לפרש לא נכון את דברי
דוד סיון (יום חמישי, 02/10/2003 שעה 18:27)
בתשובה לעזריאלי עוז
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

קודם הגבת בשפה מתלהמת על דברי במקום להתייחס לעניין או לנושא שנדון. כעת אתה עובר לפרשנות לא נכונה של דברי ובעיקרון נשאר לא ענייני.

לא אמרתי שדברי פרס חשובים פחות מדברי אלא שהציטוט שהבאת מדבריו, כמו הצהרות אחרות שלך, הוא לא ענייני.

הטענות שלך כאילו אני לא מאזין לאחרים שאינם מסכימים עם דעתי הן מתנשאות ובעיקר חסרות שחר. אני תמיד מאזין, קורא ושוקל את דברי אלו שחולקים עלי - אם הם משכנעים אני מקבל ומשנה את עמדתי.

אתה יכול להמשיך ולהיות לא ענייני ולפרשן כרצונך - זה פורום פתוח. לי ברור שאין לך עניין ללמוד ממה שאני יודע (או לא יודע) ולדון לגופו של עניין בצורה מסודרת. במקום זאת אתה מעדיף מכות מעל ומתחת..... או להסיט את הדיון.

לא פלא שלא שכנעת על הצורך להנציח את אוברקוביץ' ז''ל. בשבילי הוא ישאר איש שלימד את השימוש בשיטות כוחניות להשגת אינטרסים צרים ומוגזמים על חשבון הציבור הרחב. כמו אחרים שהתבטאו כאן אני חושב ששמירת השם ''חפציבה'' הוא ערך הרבה יותר חשוב.

בסופו של יום לאחר יותר משבוע של השתתפותך במלל כאן לא הסברת:
1. מדוע נחוץ לעובדי חברת החשמל לצרוך פי שנים או פי שלוש יותר חשמל מצרכן ממוצע - ועוד בחינם.
2. למה הפרטת משק החשמל היא לא לטובת הצרכן הממוצע והאזרחים כולם.
3. איך כל זה מתחבר עם אחריות לאומית כפי שטענת.

אשר על כן אני פורש מהתדיינות חסרת תועלת עימך.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי