פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה ליוסף, 23/10/03 19:07)

http://www.faz.co.il/thread?rep=35496
מספר הערות
אליצור סגל (יום חמישי, 23/10/2003 שעה 20:20)
בתשובה ליוסף

לק''י
יוסף, יהודים לא עלו להר הבית בתקופה העותומנית ובתקופה האנגלית. מי שעשה זאת התחייב בנפשו. בתקופת המנדט היה מקרה שבחור עולה חדש ניסה לעלות ונרצח.
מונטיפיורי עלה תמורת שוחד כבד לשליטון התורכי.

דבר טוב אחד יצא מסיגרת הר הבית ליהודים במשך שלוש שנים. בעוד שלפני שלוש שנים אנשים שעלו להר כמוני נחשבו לשולייים סהרוררים בגלל השתוללות הוקאף וסגירת ההר. היום הקונסנזוס בציבור הדתי לאומי זז. דוקא מי שמתנגד לעליה נחשב היום לטיפש סהרורי. מידי יום עולים להר כמאה מאתים איש. זה לא מספיק יש צורך בעליה יומית של למעלה מאלף איש כדי שיחול שינוי אבל גם זה משהו.
אני מציע שתקשיב שוב למה שדוד סיון אומר - מה שרע בתקשורת אינה שהיא שמאלנית זכותה להיות כזו. לא שהיא עויינת זכותה להיות כזו. אלא שיש כאן סתימת פיות.
הפתרון הוא לבטל את רישעות השידור ואת גל''ץ השואבים כסף מהאזרחים ללא הצדקה ולפתוח את השמים - כל מי שישלם אגרה יקבל תדר וישדר מה שהוא רוצה.
פתרון זה יכול להתבצע על ידי אהוד אולמרט שהוא ממונה על תחום התקשורת.
להזכירך - אהוד אולמרט הוא שר מהליכוד בממשלת אריק שרון.
אליצור

http://www.faz.co.il/thread?rep=35507
אליצור.....
דוד סיון (יום שישי, 24/10/2003 שעה 12:08)
בתשובה לאליצור סגל

אני לא זוכר שאמרתי שיש סתימת פיות בתקשורת......

אם אני זוכר את דברי על התקשורת כאן ובמקומות אחרים בדרך כלל השתמשתי ברעיון שאם אמצעי תקשורת לא מוצא חן בעיניך יש מספר דרכים לשנות זאת:
1. באמצעות החוק (למשל לפתוח את השמיים),
2. באמצעות הפסקת רכישת עיתון (שמזייף לדעתך) ורכישת עיתון שמשקף את האמת שלך יותר טוב.
3. נדמה לי שצריך לבדוק אם קיימים מונופולים (או אוליגופולים) תקשורתיים ולטפל בבעיות הללו באמצעות החוק הקיים. במקרה של מונופולים יש לדאוג לפירוקם (ולהפרטתם) ובמקרה של אוליגופולים יש לפעול לשמירה על זכויותיהם של אלו שהאוליגופול משרת.

http://www.faz.co.il/thread?rep=35510
אליצור.....
אליצור סגל (יום שישי, 24/10/2003 שעה 12:19)
בתשובה לדוד סיון

לק''י
דוד, אין אפשרות לטפל במונופולים בדרכים חוקיות רגילות. ח''כ יובל שטייניץ ניסה לקדם חוק לאיסור בעלויות צולבות בתקשורת בגלל הבעלות הצלבת של משפחת מוזס על עיתון ידיעות אחרונות הארץ וערוץ 2 התוצאה שהקבוצה הזו כמעט חיסלה אותו ציבורית. וכאשר החוק בכל זאת עבר בקריאה טרומית הרי טמי לפיד סירב לפטור מחובה ההנחה וכך צריך להתחיל את התהליך מחדש.
סיפור קטן זה ימחיש שאין דרך לטפל בבעיה אפשר רק לתוח עיתונים חדשים.
אליצור

http://www.faz.co.il/thread?rep=35511
נדמה לי שאתה טועה
דוד סיון (יום שישי, 24/10/2003 שעה 12:36)
בתשובה לאליצור סגל

כי העובדה שהיה צריך להכניס תוספת על בעלות צולבת אומרת שניתן לטפל במונופולים. ח''כ ד''ר שטייניץ ביקש להרחיב את ההגדרה של מונופול בספר החוקים (לדעתי זה כיוון נכון) ובנתיים לא הצליח. זה לא החוק או שינוי חוק הראשון שמתעכב בצורה כזו.

במאבק לשינוי פני המציאות צריך סבלנות שבסוף משתלמת. בנתיים אפשר לטפל בבעיה בהמנעות מקניית מוצרי התשלובת הזאת (שגם כלולה בהצעתי).

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.