פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=36670
ביקורת על הספר ''הגולם ''
אלי666 (יום ראשון, 16/11/2003 שעה 6:40)

הופיעה במגזין הספרות והשירה המצויין ''אוקאפי'' ( מגזין הספרות היחיד כיום בעברית שגיליון קבוע שלו מופיע כסדרו אחת לחודש) :

http://www.faz.co.il/thread?rep=36671
ביקורת על הספר ''הגולם ''
אלי666 (יום ראשון, 16/11/2003 שעה 6:51)
בתשובה לאלי666

הופיעה במוסף ''תרבות '' של מעריב. הביקורת של אחד, רז יובן ,כתובה בסגנון המקובל על המקומונאים של הטחת התקפות (''כתיבה תמהונית '') ללא הסבר וללא נימוקים כמקובל. אנחנו בכל אופן מביאים קישור לביקורת זאת ורק נציין את תמיהתנו על משפט מסויים ברשימת ביקורת זאת :
אשד, שמכנה עצמו ''בלש תרבות וחוקר תנ''ך וספרות פופולרית ואזוטרית'', ומי שאחראי לצד הכתוב של''הגולם'', מתכתב עם התופעות המרכזיות ששלטו בספרות הפופולרית בארץ, משנות השלושים עד אתגר קרת. אבנר כרמלי, מנחם תלמי, יגאל מוסינזון, יצחק אבנון, אברהם רוזן, דודו תדהר, פוצ'ו, עדו סתר ועוד, ששלטו בסצנת ספרות הילדים והנוער בין שנות הארבעים לשישים''.
דודו תדהר הוא כנראה דוד תדהר בלש שאכן מוזכר בספר ואינני מבין מה טעם היה בשינוי שמו הפרטי אולי הייתה זאת טעות דפוס ,אבל מיהו אברהם רוזן? לא ידוע לי על אף אחד כזה בספרות הפופולארית בארץ ובוודאי אין דמות בספר בשם כזה. טעות של המחבר ? אני חושד שהייתה זאת בדיחה פרטית משלו ( אולי בדיחה על רועי רוזן אמן מודרני שאכו מוזכר בספר ?) , אבל נשאלת השאלה אם אכן כך היה האם היה מקום להכניס בדיחה פרטית כזאת לרשימת הביקורת שלו? מאוד מוזר.

טרזן בג'נין

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.