פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לאלי, 17/03/02 6:42)

http://www.faz.co.il/thread?rep=375
בוקר טוב (קנדי) לאלי תגובה על תגובה
יורם המזרחי (יום ראשון, 17/03/2002 שעה 20:59)
בתשובה לאלי

אתה צודק
בשנות החמישים והשישים עמד בראש מינהל משרד-הדתות המנכ''ל זנוויל כהנא ז''ל , שהמציא את ''קברי הקדושים בגליל''........הלכו עם מפה ביד,בעיקר של אזורי ישובים פלסתינאים נטושים, או הרוסים ומצאו ''קברי שיח''' למכביר.
בניצוח משרד-הדתות שהוא פרנס-הקדושה המאורגנת של ישראל,קבעו ''זה קבר ר' אבון''...''זה קבר רבי חמדיא'' וכו' וכו' ואחר כך ''קידשו'' את הגולן ואפילו ניסו....לקדש את דרום-לבנון....כן אפילו שם! כשהייתי מפקד דרום לבנון ניסו להחדיר בפקודה רבנים רשמיים כדי לבדוק קברי שיח' שיעים ולקדשם ''כקברי נביאים''....מנאבי עובידא עשו מייד עובדיה ואחר כך רבו אם בעצם לא מדובר בעידו? הבזיון הופסק אחרי שהבעתי ח''ד שהמשך הקרקס- השמיימי כביכול,יסית (ובצדק!) את השיעים....אולי כדאי פשוט לממן מקופת האוצר ''הר מקודש'' ולקוות שיהיו שם די עקרבים ונחשים להרחיק את העכו''ם בכפות שחורות וקפטנים.....עוד מניסיוני , כשהייתי סופר הארץ בצפון , כתבתי די הרבה על התופעה ועל...שלוליות שהוכרזו ''מים קדושים'' בעיקר באיזור בית העלמין היהודי של צפת וכמה מערות ששיכנו הוזים ומטורפים שהזכירו את הנוצרים המאמינים בפסלי מדונה בוכים או מדממים,הינדו הנשבעים שפסל קדוש שותה חלב ואחרים המסתכלים על תכריך מהמאה ה14 וקובעים שהוא הוא התכריך בו נעטף ונקבר נביאם ''בן נהאלוהים'' ישוע הנצרתי.....בעתיד הקרוב,אם השגעון ימשך,עוד יכריזו על כלא מעשיהו ''כבית קודש'' משום התגלות השכינה שהופיעה שם בעיני העבריין דרעי ואחרים...ומה בעניין ''המים הקדושים'' של הבאבא סאלי וקבר רבנו אבון ליד קצרין? אכן....נפילתו העמוקה של עם הבחירה קשורה גם באימוץ והמצאת אתרי קדושים, שכל קשר בינם ליהדות המאמיתית-אינו אלא מקרי בהחלט! כך בין השאר,הופך עם הבחירה להיות עם בכירע.....

http://www.faz.co.il/thread?rep=459
60 יום בצבא האדום???? הוו נשברים
נטשה פרייזן (יום שלישי, 26/03/2002 שעה 2:33)
בתשובה ליורם המזרחי

חיילים בצבא האדום,שלחמו במלחמה הרוסית-פינית,הרוסית יפאנית וכמובן שבמלחמת העולם השניה נמצאו רחוק מאד מהבית בלי להגיע לשישי שבת.
מי שמכיר ההסיטוריה של הצבא האדום מכיר את אנשי פנפילוב והטיס הקיטע ועוד סיפורים,אמיתיים.
חיילים רוסים יצאו להלחם ולפעמים לא חזרו הביתה,אם בכלל,עד סוף המלחמה.יש סרט רוסי מצויין אמא של חיל שמראה את זה דרך עיניים של אמא רוסיה.
ברור שטוב אם אפשר לשלוח חיילים הביתה כל כמה ימים אבל כשיש מלחמה-זה תפקידם.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.