פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לאלי666, 28/12/03 12:46)

http://www.faz.co.il/thread?rep=39141
עידכון לגבי ח''כ אריה אלדד
אלי666 (יום שלישי, 30/12/2003 שעה 7:35)
בתשובה לאלי666

בניגוד למה שכתבתי עליו היום הוא פירסם מאמר שיש בו חזון ולא רק עוד נבואה אפוקליפטית לגבי מה יקרה אם לא נעשה כך או כך ( כפי שעושים היום רוב הפוליטיקאים והכותבים הפוליטיים) .
במאמר שפורסם ב''ידיעות אחרונות '' בשם ''דברים קטנים גדולים'' תוקף אלדד את התקציב המוצע על שאין בו מנוף גדול לצמיחה כלכלית . אלדד מעיר שמנוף כזה יכול להיות בפיתוח עוצמה מדעית וטכנולוגית ומציע כדוגמה ספציפית את תחום הננוטכנולוגיה ,טכנולוגיה המבוססת על שימוש באטומים ומולקולות . ''הגבולות למהפכה מדעית טכנולוגית זאת מוגדרים כאינסוף. מי שישקיעו כיהות בפיתוח הפוטנציאל הזה ישלטו בעולם בעשורים הבאים''. אך קובע אלדד בתקציב הזה אין תקווה ,והשקעות בנאנו טכנולוגיה היו יכולות להעניק לנו אותה.''
הוא מסיים בדברים הנכונים והמפתיעים :
''איש מהניצבים ליד הגה השלטון בעת הזאת אינו משכיל להבין את משמעותה דבר. דומה שמי שחוטא בכך הוא דווקא שמעון פרס . אם יצליח בכח אישיותו וקשריו לעשות מה שמנהיגי ישראל אינם עושים בתוקף תפקידם ,ויהפוך את ישראל למעצמת נוטכנולוגיה -אפילו אני אראה בכך שמץ כפרה על חטאי אוסלו''.
אלדד הוכיח את עצמו בדברים אלה כאיש חזון.
ואגב אריה אלדד הוא גם סופר. הוא כתב סיפורים ששודרו ברדיו בתוכנית לילדים ''חתול בשק'' וסדרות תסכיתים כמו ''שיכרון סיני '' ו''הבית הקטן מאחרוי הבית הגדול '' . סיפורים אלה יצאו לאור בספרים : ''חתול בשק :סיפורים לילדים גדולים '' ב-‏1980 , ו''שיכרון סיני '' ב-‏1982 ולדעתי אלה סיפורים מרשימים מאוד ( ידוע לי מהסופר דוד גרוסמן שהוא מעריך את סיפוריו ותסכיתיו של אלדד כ''מופלאים'' אף שהם מנוגדים פוליטית ) .
עד כמה שידוע לי הח''כ האחר היחיד כיום שעסק בספרות יפה הוא יוסי שריד שפירסם בעבר הרחוק קובץ שירים ועדיין כותב שירה מדי פעם.

מאמרים של ח''כ אריה אלדד יש כאן :

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.