פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=39995
בני בגין ודן מרידור
אלי666 (יום שלישי, 20/01/2004 שעה 19:33)

עוד שני פוליטיקאים (לשעבר) שנראים לפחות לכאורה , כמתאימים להיות ''אנשי חזון'' הם בני בגין ודן מרידור. בני בגין הוא הבן של סופר ופוליטיקאי מנחם בגין ( כמו אפרים סנה ואריה אלדד ששניהם בנים של סופרים ופוליטיקאים זה כנראה בא בגנים ) והוא אחד מחברי הכנסת הבודדים בשנים האחרונות שעסקו באופן קבוע בכתיבה פוליטית .
הוא פרסם שני ספרים של מאמרים פוליטיים : ''קווי עימות'' ( 1993) ו''סיפור עצוב '' ( 2001). אלה ספרי מאמרים מעניינים ונוקבים אבל הם לא יותר מתגובות על ענייני השעה , חזון מסוג כל שהוא אי אפשר למצוא בהם. הספר המעניין ביותר של בנימין בגין עוסק בעבר דווקא והוא ''כי לא נראה את עזקה : מקורם של מכתבי לכיש '' ( 2000 ). ספר מעניין מאוד על פרשת גילויים ושל מיכתבי לכיש והתיאוריותה שונות לגביהם . בנימין בגין הוא ככל הנראה הפוליטיקאי היחיד מאז יגאל ידין ומשה דיין וכמובן בן גוריון שעסק ברצינות גם בענייני העבר הרחוק אבל אין למצוא אצלו במאמריו המרובים הצעות חשובות לגבי העתיד לבוא.
על בגין ראו:
ועל ספריו ראו ב:
ידידו של בגין דן מרידור נראה כמי שמתאים היה לעסוק בחזון לפי התיאורים שלו בידי אנשים שונים אבל עד כה הוא לא פירסם שום ספר ,ומעט מאוד מאמרים אם בכלל . וגם בספר השיחות עימו שפורסם בידי ישעיהו בן פורת מרידור אינו מציג שום הצעות חזוניות בעלות עניין. נראה שהתואר אינו מתאים גם לגביו.
על מרידור ראו :

http://www.faz.co.il/thread?rep=52009
השלב הבא של שמעון פרס
אלי 666 (יום רביעי, 01/09/2004 שעה 0:21)
בתשובה לאלי666

הפוליטיקאי הוותיק ביותר בעולם כולו שמעון פרס ממשיך לשמור בניגוד לכל הציפיות ולכל ההספדים ( שחלקם הושמעו כבר לפני 30 ו-‏40 שנה ) על מעמדו בראשות מפלגת העבודה ועל מעמד מרכזי בפוליטיקה הישראלית .
ראיון מפורט על פרס דעותיו ותפיסותיו השונות ראו :
השלב הבא של שמעון פרס

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.