פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=4055
אלי: ראה את מאמרו של ד''ר מיכאל ברונשטיין
אורי מילשטיין (יום שישי, 28/06/2002 שעה 8:11)

''פושעי פרנקפורט לדין''. הוא רלוונטי גם לשאלה הנכבדה שהעלית: ברוחו של ד''ר ברונשטיין,שהוא מהוגי הדעות החשובים ביותר בישראל היום, הליברליזם החינוכי הוא גל שעליו רכבו אליטות להגיע לשררה. את מחיר הניסוי על כולנו לשלם.

אגב, למנטרה ''דמוקרטיה'' שמאפיינת את השמאל הפוליטי בישראל, מאז רצח רבין, יש אותו יעוד: להבטיח את השלטון לדמוקרטים ולליברלים הגדולים, דליה איציק ואופיר פינס. כשאתה מתבונן על הדמוקרטיה בביתם הפוליטי, במפלגת העבודה, אינך יכול אלא לצחוק צחוק מר על רמתם הירודה של שליחי הציבור שלנו.

http://www.faz.co.il/thread?rep=4088
כמי שעבד במשך שנים בהסתדרות המורים
אלי אשד (יום שישי, 28/06/2002 שעה 13:08)
בתשובה לאורי מילשטיין

ונפגש עם מורים רבים מבתי ספר שונים ,אני יכול להעיד שרוב המורים שפגשתי שנאו את מקצועם ולעיתים לא רחוקות את תלמידיהם. וזאת בגלל החופש המוגזם שניתן לתלמידים (ולהורים של התלמידים) בזמן שידיהם של המורים היו תמיד כבולות לחלוטין.
התוצאה ההפרעות והאלימות של התלמידים גרמו למורים לאבד בתוך זמן קצר יחסית כל חשק אמיתי להמשיך ללמד ( ולכך לא היה בהכרך קשר למשכורת השערוריתית גם היא )והתוצאות ניכרו היטב בשטח ועל גבם של התלמידים שבאמת רצו ללמוד.
במהלך עבודתי בהסתדרות המורים הייתי מעורב בפרוייקט שמתפקידו היה לנסות להביא לשיפור במעמדו של המורה וביחס החברה אליו ,אך ברור היה שאחד הגורמים שימשיכו למנוע כל שיפור במצב הקיים ,היה החופש הבלתי מוגבל שניתן כיום בבתי הספר לילדים ולהוריהם כנגד הצוות המקצועי.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.