פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לפנחס, 23/02/04 20:17)
מס הכנסה שלילי
גבי בחן (יום שני, 23/02/2004 שעה 21:21)
בתשובה לפנחס
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

נתניהו, ככל פוליטיקאי, ובצדק, שם גבולות לאידאולוגיה. עובדה שהוא נירתע מטיפול ברשויות המקומיות, אפילו בבעיית הסגנים שהם כולם צורך פוליטי מקומי אך אין להם תפקיד פונקציונלי בניהול הרשות המקומית. זה כאילו שדירקטורים בחברה ינהלו במקביל למנכל החברה את ראשי המחלקות. לעומת זאת על נושא קרנות הפנסיה, שזו היתה פצצת זמן שלא היתה צריכה טיפול דווקא כעת, הוא הסתער בחדווה הן בגלל האידאולוגיה שלו, והן בגלל שהוא הריח את חולשת ההסתדרות ואת הסכמתה מראש להלאמה.
רעיון מס הכנסה שלילי מתקיים בצורות שונות בארה''ב ובצרפת, שם מתקיים גם התנאי ההכרחי לכך: דיווח אישי של כל אזרח על כל הכנסתיו לשילטונות המס.
ובשוודיה לא נסוגו ממדינת הרווחה. להיפך, הם החליטו לא להצטרף לשוק האירופי כדי לשמר את מערכת הרווחה המאד מפותחת, שיוצרת, בעיקר על ידי מס הכנסה שולי גבוהה, אי שיוויון קטן מאד (לעומת מדינת ישראל שפעם, בשנות ה 70 היתה שיוויונית מאד והיום מהמובילות בעולם באי שיוויון -אוי לאותה בושה)
_new_ הוספת תגובהמס הכנסה שלילי
דוד סיון (יום שלישי, 24/02/2004 שעה 8:00)
בתשובה לגבי בחן
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לפי מיטב זכרוני מס הכנסה שלילי לא קיים בארה''ב. למרות שדיווחתי מספר שנים (הגשתי טופס 1040 בתום שנת המס) לא זכור לי שבעקבות זאת שיפרו למישהו את הכנסתו ללא תלות במה הוא יקנה.

יתכן ששם לפני הקצאת תשלומי ההעברה מסתכלים על הדיווח הזה. מצד שני, בגלל זכויות הפרט, יתכן וזה אסור.
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי