פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=4383
מנדס אתה צודק בדוגמאות אבל מפספס את העיקר
ראובן גרפיט (יום רביעי, 03/07/2002 שעה 21:34)

חברה דמוקרטית ומנהיג דמוקרטי, מתאפיינים בזרימת המידע וביכולת להעביר מידע למקבלי ההחלטות. דעה שניה ושלישית ''בעקרון של איפכא מסתברא'' בפני מקבלי ההחלטות - הינה חשובה ביותר. אחד הדברים שד''ר מלשטיין טוען ובצדק, זהו תהליך קבלת ההחלטות הצבאיות. מלשטיין חשף פרשיות שונות ובינהם את פרשת לטרון שבהם היו מחדלים של אנשי צבא ושל הפוליטיקאים. איש צבא אינו טיפש , אלא מערכת שיקוליו שונה, וזה טוב. שר חוץ, ראה משה שרת, אבא אבן ואחרים, מושכים לקו שלהם, שר הכלכלה מושך לקו שלו. לכן חשוב מאד שיופיעו אנשי צבא, יציגו את טענותיהם ואת השקפתם הצבאית (גם בינהם יש מחלוקות ותמיד יש בינהם מחלוקות), בפני האזרחים שבשלטון. יש רק לשמור על דבר אחד - המילה האחרונה הינה של אזרח נבחר. אל תיקח את בן גוריון כדוגמא חיובית - בן גוריון שגה רבות. כדאי שתבקש ממילשטיין שיתאר בקצרה את רשימת הטעויות שלו.

http://www.faz.co.il/thread?rep=4398
ראובן , אתה מערבב כמה דברים ביחד
רפי גטניו (יום חמישי, 04/07/2002 שעה 0:44)
בתשובה לראובן גרפיט

נכון שיש חשיבות לקבלת מידע מאנשי הצבא. רק שהיום אנשי הצבא קודם כל מעדכנים את עיתונאי הבית שלהם , אח''כ בודקים אגפים לוודא שהם מכוסים , ורק בסוף מעבירים את המידע הנדרש למקבלי ההחלטות. אולי הקצנתי קצת , אבל ברור כשמש שהדבר בלתי נסבל. ולכן שמעון צודק. אולי הם מקדמים את שרידותם האישית (כפי שיטען מילשטיין) אבל אין בין זה לבין קידום ענייני הבטחון ולא כלום.

לכן על המערכת האזרחית לאכוף על הצבא פשוטו כמשמעו חזרה לקרסקטינים. חסל סדר התרועויות עם הפוליטיקאים בכל מיני קוקטילים. חסל סדר הופעות יזומות של אנשי צבא בפני התקשורת שלא צורך ענייני צבא ממש. וחסל סדר העברת אינפורמציה לתקשורת ויצירת לובי לצורך קידום אישי.

למערכת אזרחית שתצליח לעשות את זה - אמחא כפיים.

בברכה

רפי

http://www.faz.co.il/thread?rep=4435
גטניו - אני רק טענתי שטוב ששומעים גם את דעות הצבא
ראובן גרפיט (יום חמישי, 04/07/2002 שעה 17:56)
בתשובה לרפי גטניו


מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.