פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לגדעון ספירו, 04/07/02 16:01)

http://www.faz.co.il/thread?rep=4456
כיוון שהואשמתי, הרי שעליי להשיב.
אריה פרלמן (יום חמישי, 04/07/2002 שעה 23:33)
בתשובה לגדעון ספירו

אני אכן מודה ומתוודה על רצוני שבקרב החברה הפלשתינאית בפרט ושאר החברה הערבית בכלל ישררו תנאים ומשטרים דמוקרטיים.

אך גישה זו נובעת לא מתוך איזו צביעות המצטמצמת ל''תאוות כיבוש'' בשטח זעיר זה הקרוי ארץ-ישראל, כי אם על בסיס ההבנה האמפירית המוכחת שבין שתי דמוקרטיות מעולם לא פרצה מלחמה - וכך גם צפוי במזרח תיכון דמוקרטי.

אני בהחלט שואף לדמוקרטיה בסוריה, במצרים, בלוב ושאר מדינות ערב - אך הפלשתינאים זה מקרה אחר.

רבים מאוד, רבים מדי ממנהיגי הימין מ-פ-ח-ד-י-ם לומר שאין חיה כזאת ''עם פלשתינאי''; שממילא לא מגיעה הגדרה עצמית ליישות קולקטיבית שאיננה קיימת; שזכותם של בני העם היהודי להתנחל במולדתם היא מוחלטת ואיננה כפופה לשום ויתור; שצה''ל חייב לשלוט בכל השטח שממערב לירדן לא באופן ''זמני'' לחיסול הטרור - אלא לנצח.

לכן, אנשים כגון שרון, דווקא הם אלו הצבועים אשר מאמינים בכל מה שאמרתי לעיל - אך מתרצים ומתפלפלים בשעשועי ''רפורמות'' ברשעות הפלשתינאית.

אמנם יכול ספירו לזעוק עד לב השמים על עוולות הממשל הצבאי המחריד ביש''ע כפי שהתקיים עד 1993 - ואני מוכן אף לקבל ללא בדיקה את קביעותיו העובדתיות לגבי הצנזורה ושאר אמצעי הפיקוח.

אך עם זאת - עדיין ברור ומובהק שהחברה הערבית ביש''ע היא החברה הפתוחה, המודרנית והקרובה ביותר לדמוקרטיה מכל ערביי המזרח התיכון (מלבד אחיהם בישראל של גבולות-אבא-אבן) - זאת כמובן עד שממשלת ישראל כפתה את כנופיית טוניס עליה.

ושוב: עליי להדגיש: מדובר בניתוח ההיסטוריה/המצב כפי שאני רואה אותו - ולא כהצדקה אידיאולוגית לשליטת ישראל ביש''ע.

ההצדקה חרותה על ליבו ועל תולדותיו של העם היהודי.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.