פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לרמי נוידרפר, 10/06/04 9:26)

http://www.faz.co.il/thread?rep=48521
הפלשתינים הסכימו עוד בקמפ דייויד
יאיר ש (יום חמישי, 10/06/2004 שעה 9:39)
בתשובה לרמי נוידרפר

מסכים איתך בראייתך את עניין הנסיגה החד צדדית( עוד אחד מנזקיו הרבים של הגנרליסימו). אם כי אני הרבה יותר סקפטי ביכולת להגיע לאיזשהו הסדר אמיתי בטווח הנראה לעין( לכל היותר הסדרי ביניים)

http://www.faz.co.il/thread?rep=48524
רמי ויאיר, הפלסטינים לא הסכימו לכלום בקמפ דייוויד
גלעד היפתחי (יום חמישי, 10/06/2004 שעה 13:11)
בתשובה ליאיר ש

אלא רק לבצע תהליכים שייקרבו אותם לנקודת ההכרעה מהר יותר ובתנאים נוחים יותר, מאשר להיות נידחים בתוניס ולהיבלע בהיסטוריה של הים התיכון.

יש לנו בעיה עם ערביי ישראל ולא עם משהו פלסטיני דווקא, גם כשהוא קורא לעצמו כך. הם פלסטינים בדיוק כמונו.

לגבי ההכרה הבינ''ל בגבולות ישראל, נצטרף לקבוע עובדות חד צדדית, ולכן מהלכו של שרון הוא טכני, והשאלה הגדולה היא איזו מדיניות תצטרף אליה. המדיניות היא שתכריעה את הצלחת המהלך.

כמו שלא הסכמתם לגדר הפרדה כך אתם לא מזלזלים במהלך חד צדדי. יש גם כאלה שלא רצו לצאת מלבנון 16 שנים (וכרגיל האשימו את שרון באי היציאה).

מבחינת החוק הבינ''ל השטחים הם שטח כבוש (ע''י ירדן וישראל) וצריך להכריע על גורלם. כל עוד לא נעשה נסיון אמיתי להתמודד עם הבעיה, אלא רק לתת אותם להחלטת ולפתרון הפוליטיקאים בעולם, עלינו להתנהג בכלים של אותם פוליטיקאים. באין ברירה ופרטנר לעשות מהלכים חד צדדיים לביסוס העמדות הישראליות לפתרון. ארה''ב בינתיים עומדת לימיננו, וצריך ליצור סחף בעמדותיה לכיוון העמדות שלנו. אותו תהליך ניתן לבצע גם מול אירופה, אם כי הוא קשה יותר.

אנשים זרים מבינים ( ובצדק) מדוע אנו נסוגים מעזה כולל פינוי התנחלויות ולא נסוגים מהסנטימטר האחרון של השטחים. כי זהו בדיוק האינטרס הישראלי ע''פ פרשנותנו להחלטת או''ם 242 (''נסיגה משטחים''). אפילו שאני קצת מזלזל בכל החלטות האו''ם לדורותיהם.

הצעתכם לדבר עם ''הפרטנר הפלתיני'' היא רעיון עיוועווים שהוכח שוב ושוב ככלי ריק. אי אפשר להגיע עם הפלסטינים להסדרים כל עוד הם רואים את כל ישראל כבלתי לגיטימית. אין גם טעם לבחון את אמינותם של הפלשתינים, כי כבר בחנו אותם והוכחנו לכל העולם וגם לנו שהם אינם אמינים.

http://www.faz.co.il/thread?rep=48530
לא אמרתי שצריך לדבר עם הפלשתינים
יאיר ש (יום חמישי, 10/06/2004 שעה 14:18)
בתשובה לגלעד היפתחי

הסכסוך הוא ישראלי-ערבי ולכן זו צריכה להיות המסגרת לפתרונו. הייתה הזדמנות ( ''הסכם לונדון'') לפתרון ישראלי-ירדני, אך היא הוחמצה, ומאז התרחקנו מאד מן המצב הרצוי, אך זה לא משנה את העובדה שזה הפתרון הנכון.

על כל נסיון לקיצור דרך נשלם ביוקר. כפי שכבר שילמנו, וכפי שנשלם גם עכשיו על רעיון הזוי וחסר אחריות נוסף (שכחתם כבר את תוכנית אורנים?) מבית מדרשו של הגנרליסימו פרון - אופס סליחה ...שרון.

http://www.faz.co.il/thread?rep=48539
לא הסכם לונדון ולא הסכם אוסלו. רק הסכם
אנטי יו כוס (יום חמישי, 10/06/2004 שעה 20:40)
בתשובה ליאיר ש

סן רמו או לכל היותר הסכם ילטה.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.