פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לנסים ישעיהו, 13/06/04 0:31)

http://www.faz.co.il/thread?rep=48747
קדושת החיים מול קדושת הארץ
סתם אחד (יום ראשון, 13/06/2004 שעה 6:26)
בתשובה לנסים ישעיהו

ניסים/אבי,
אם אנחנו לא עוסקים בקדושת הארץ אז צריך ליהיות מומחה בעינינים רבים על מנת להגיד באופן מוחלט שהויתור הנוכחי ייצור מצב שבו ימותו יותר אנשים בהשוואה לאי ויתור. המצב מורכב ולפי דעתי הצבא והממשלה נתנו דעתם בנושא ואני לא חושב שיש מישהו בפורום הזה שיכול להוסיף בנושא פרט לדעתו האישית שמבוססת על מידע מוגבל.
מהבחינה הדתית, אם מיתוכחים אז מיתוכחים על איך אנחנו מפרשים את התורה ואיך אנחנו צריכים לישם את הבנתנו לאור המציאות כיום. אם אומרים שחטא המרגלים מקביל לנסיגה מעזה אז למה לא להגיד שאלה שרוצים ללכת לדרך ללא פשרות דומים לאלה שאחרי חטא המרגלים ''עלו'' לארץ ישראל בזמן הלא נכון וכולם נפלו בקרב...

הטיעון שאם מחזירים את עזה אז אפשר להחזיר הכול הוא טיעון תבוסתני מתוך הנחה שכמו שלכל אדם יש קוים אדומים כך גם לאומה צריכים להיות קוים אדומים. מהם אותם קוים???
לאור הנסיגה מעזה הייתי אומר שצריך להתחיל להגדיר את הקווים האדומים לפני שיהיה מאוחר מדי.

http://www.faz.co.il/thread?rep=48764
קדושת החיים מול קדושת הארץ
נסים ישעיהו (יום ראשון, 13/06/2004 שעה 10:10)
בתשובה לסתם אחד

בס''ד.

צריך לשים לב כי בקישור המצורף כאן: http://www.faz.co.il/thread?rep=48740
רואים שאין שום קשר לארץ ישראל. מדובר באירוע שהיה בבבל ומשם מקור ההלכה.

לא צריך להיות מומחה בכל מיני עניינים כדי להבין דברים פשוטים. אנשי הצבא כולם מסכימים כי כל ויתור מסכן חיים אלא שחזקה עליהם הוראת הפוליטיקאים.

לשיטתנו, חייבת להיות הפרדה מוחלטת בין צבא לפוליטיקה. בינתיים ההפרדה היא על הניר בלבד והפוליטיקאים שולטים גם בחשיבה של אנשי הצבא. על כל פנים, הם שולטים במה שאנשי הצבא אומרים שהם חושבים.

שבוע טוב ומבורך,
נסים.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.