פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לרועי בלום, 13/07/02 11:53)

http://www.faz.co.il/thread?rep=5154
לרועי ולמערכת: צנזורה נוגדת את רוח הפורומים
שקד (שבת, 13/07/2002 שעה 21:04)
בתשובה לרועי בלום

תגובתך בנושא הצנזורה נכונה ומדוייקת.
הסרת התבטאויות שהכנסת לגרשיים, רק מדגישה יותר את ניסיון הצנזורה בתוספות לתנאי שימוש של מערכת הפורום, שמשתנות ומתעדכנות חדשות לבקרים.
תוספות אלו שנועדו לצנזר כותבים ומגיבים שאינם מזדהים בשמם ואינם מוסרים כתובת דוא''ל (ומה מחר? מס' תעודת זהות? גובה משכנתה?) נוגדות את רוח הפורומים באשר הם.
הצנזורה הנ''ל אכן מריחה מניסיון להיפטר ממגיבים חדשים אשר התווספו בזמן האחרון. אין שום ''הצדקה'' אחרת לכך.
אישית, לא ניתקלתי בתגובות בוטות, צורמות או לא ראויות שהירשו לעצמם המגיבים תחת כינויים, ואשר המגיבים בשמם לא הירשו לעצמם.
ובכל מקרה, למנהלי הפורום יש אפשרות למחוק כל תגובה בלתי הולמת, או חלקים ממנה (ובמספריים אלו הם גוזרים ביד רחבה).
ניסיון ''השתקת'' מגיביי-הניקים הוא בלתי ראוי, אך יותר מכך, הוא יפגע בפורום עצמו, וחבל. (האם יש צורך להזכיר מה קרה לפורום דומה שהתעקש לצנזר ולהתערב יותר מהנחוץ?)
פורום, מטבעו, הוא מקום להחלפת דעות, רעיונות, והגיגים, ולפעמים להבעת עמדות שהמגיב אינו מוכן ''לעמוד מאחוריהן'' בשמו (מסיבות שונות). ככל שרבים בו המשתתפים, נעשה הדיון מעניין, מקיף ומרתק יותר.
פורום שאינו מקבל ומכבד את אורחיו, יאבד את זכות קיומו (תחשבו כמה משעממים יהיו הדיונים בין אותם חמישה-שישה כותבים-מגיבים).
אם מערכת הפורום רוצה מגיבים בעלי ''איפיונים'' מסיימים, תועיל להכניס מידע זה בכניסה לפורום (לדוגמה: הכניסה לפורום מותנאית ברישום פרטים מלאים. אנא מלא/י את הטופס...)

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.