פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לרוני קליין, 18/10/04 0:00)

http://www.faz.co.il/thread?rep=53233
יש פתרון נבון יותר
מנשה אבי-חן (יום שני, 18/10/2004 שעה 0:13)
בתשובה לרוני קליין

הדורש התגייסות אינטלקטואלית וריגשית וצריך להתחיל לדבר על הכיוון של שתי מדינות לשני עמים בפלשתינה-א''י. האחת מדינה ערבית בחלק המזרחי של פלשתינה והשניה מדינה יהודית בחלק המערבי של פלשתינה.

תשתית ערבית פלסטינית קיימת כבר במזרחה של פלשתינה. זה שיש שם מלך בן למשפחה בדואית-סעודית לא מפחית ממקומה של המדינה המזרחית הזאת את פלסטניותה. צריך רק בחירות דמוקרטיות, ואז נראה שמה שמדברים עליו הפלסטינים הולך וצובר תאוצה - הם מכירים ושואפים להקמת פלסטין גדולה על כל שטחי ארץ ישראל - המזרחית והמערבית.

שיקימו להם שם בירדן מדינה פלסטינית. התשתית כבר קיימת. ומצד מערבה לירדן תקום מדינה יהודית, שבעצם כבר קיימת. צריך רק הכרה פלסטינית למצב הטיבעי הקיים כבר. כל פליטי 48', 67', 2004 ומה שבינהם, אלה שבחו''ל ולה שב''שטחים'' , ייושבו ממזרח לנהר הירדן, בסיוע בינ''ל.

כל הערבים בפלסטין, כולל במערבה, יצביעו לפרלמנט הפלסטיני בעמאן. כל היהודים בפלסטין, כולל במזרחה, אם יגורו שם, יצביעו לכנסת בירושלים.

זה לא שאלה של ''האם יש שותף'', כי הפלסטינים עצמם מדברים על ירדן כפלסטין. השאלה היא ''מתי''. ולכן עלינו ללכת ולקדם את הרעיון הזה ע''י בניית אג'נדה פוליטית מסודרת, הסברה אינטנסיבית, הצפת הרעיון בכל מקום וויכוח בעולם, גיום תומכים בעלי שם ודבר, גיוס נוצרים תומכי ישראל ועוד צורות פעולה דינמיות ואסרטיביות.

http://www.faz.co.il/thread?rep=94410
יש פתרון נבון יותר
סימונה (יום שני, 26/02/2007 שעה 18:15)
בתשובה למנשה אבי-חן

הרעיון הכי הגיוני למצב הקיים כיום, הרי איך ניתן להקים שני מדינות שאוכלוסיתם תגדל בעתיד בשטח כל כך קטן?
ואם גם הפלסטינים מדברים על ירדן כמדינה פלסטין אז שווה להריץ את הרעיון, ואולי זה יבוא מיוזמתו של מלך ירדן לפתור את בעית הפלסטינים בארצו ולהציל את כל העולם מהבעיה שהיא יוצרת (שזה כולל את הטרור העולמי)לדעתי יהיה פה סוף סוף צדק לשני העמים לטעויות שעשו הבריטים באזור.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.