פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לדוד סיון, 18/11/04 16:13)

http://www.faz.co.il/thread?rep=54295
תודה על תשובתך
אברהם שלום (יום חמישי, 18/11/2004 שעה 19:39)
בתשובה לדוד סיון

המפורטת ומנומקת ומרשימה .
לא כעסתי על ה'דעות' של הכתבת בארץ - בלי קשר לשאלה אם אני מסכים עמן - אלא לצורת הכתיבה. לפני שהביאה את המעשים של עזי כהן הכתימה אותו בתארי גנאי 'כחני' ויצרה בלב הקורא הרגשת תעוב. זאת שיטה של תעמולה ולא של מאמר מנומק ובודאי לא של ידיעה עתונית.

מקור ראשון אינו מאוזן - כמו שגם 'האומה' של מסדר ז'בוטינסקי אינו מאוזן. הם בוחרים אנשים בעלי עמדה מסוימת ומבקשים לעשות נפשות לעמדה הזאת. אבל אני עדין מצפה מכל מאמר שם שינמק את טענותיו וישכנע את הקורא. אולי אשתמש בבטוי של מרב ארלוזורוב - אם הכותב יחלק ציונים בלא לאושש את דבריו, לא ישכנע אותי.

בנגוד לזה, יש מאמרי תעמולה המכוונים למי שדעתם ידועה. אם אני קומוניסט אני מגלה לחברי לדעה 'פלוני קפיטליסט מרושע' - זה מידע בינינו בלי יומרות. כך תוכל להבין מאמרים של אביעד ויסולי או בלום הלוי. 'הארץ' לא הכריז על עצמו בטאון המדינה הפלסטינית, ומתימר לפעול בהגינות. מכאן הקצף עליו. כמו כן בסלוף החדשות.

התקשרת הממלכתית מחויבת ל'אזון' ולגישה הוגנת לבעלי דעות שונות על פי החק כי כלנו משלמים עבורה ולא כמו עתון הארץ שהבררה בידינו לקנותו או לקנות עתון אחר. התקשרת הזאת מפרה את החק שעה שעה.

נשוב לנושא המקורי של מאמרך. השחתות פוגעת בכלכלתנו. בתור כלכלן ודאי תתיחס גם לכמות. הנזק הכספי במנוי פקחים לא מתאימים במשרד של הנגבי אינו גדול . הנזק לדמוקרטיה ולחסן המדיני עצום - אנשים לא ראויים קובעים את גורל המדינה.
לעמת זאת, עצום הנזק לכלכלה אשר אולי גרם מנכ''ל חברת החשמל, למשל, אם יתברר כי פעל בגלל שקולים זרים. אין מוטל בספק כי כל אזרח במדינה נגזל בגלל ההשתלטות של מספר משפחות על מונופולים במדינה בתמיכת שרים מסוימים, ובעלותם של שרים על מונופולים. או הנזק שיכולה לגרום החלטה בלתי מתאימה על קנית גז למדינה - עקב שתדלנות של אברהם בורג - אין לי הוכחה כי עשה זאת, אבל איני יכול להבין אחרת מה היו מניעי החברה שמינתה אותו ומשלמת לו הון עתק. או נשיא או ראש ממשלה לשעבר שעסקו ב'תווך' בקנית נשק למדינה.

http://www.faz.co.il/thread?rep=54299
רק הערה אחת
דוד סיון (יום שישי, 19/11/2004 שעה 0:31)
בתשובה לאברהם שלום

בדרך כלל כאשר ראש ממשלה מבטא עמדה יהיו אנשים שלא יבינו כי לא שמעו אותו אף פעם כאשר נימק. כך קרה לי לא מעט וחשבתי לי מדוע הוא עושה זאת בלי להסביר. כך עברו חודשים עד שפתאום מישהו אמר לי טמבל הוא כבר נימק את עמדתו ויותר מפעם אחת. שתמיד קיימת אפשרות שאני החסרתי פעימה או הקשבה.

כך זה עם כתבים בעיתונים. אם תדרוש שיתחילו מההתחלה כל פעם הם לעולם לא יוכלו להגיע לפואנטה שלהם. כך גם מירב ארלוזורוב. היא לוקחת בחשבון שיהיו קוראים חדשים יחסית שלא יראו את ההקשר, אבל מי שקרא אותה יותר מפעם אחת ימצא את ההקשר בקלות.

אי-אפשר כל פעם שאנחנו מתחילים לדבר גם לגשת להנחות יסוד כי לא נגיע לשחיחה מעניינת ומהנה
כמו שלא אדרוש מראש ממשלה כל פעם מחדש לנמק כל עמדה שלו

http://www.faz.co.il/thread?rep=54301
אתה מדבר על הירשנזון ותדרדר עד עוזי כהן
דבֵק בצדק (יום שישי, 19/11/2004 שעה 6:18)
בתשובה לדוד סיון

מאוד אופייני לאחד שכל תפקידו זה לתקוף את האוייב ולעזאזל העובדות. מה רע בעוזי כהן? הוא פעיל שטח בליכוד שעושה עבודתו נאמה בצמידות לרעיונות התנועה, רעיונות אותם זנחו מנהיגיה כשעלו לשלטון.

מה רע בעוזי כהן? האם רענן כהן טוב יותר? איך בעל תואר בהיסטוריה ובמזרח תיכון יכול אצלך לכהן כמנהל בנק לפיתוח התעשיה? נו.... באמת.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.