פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=55938
מה בדיוק יובל רוצה?
סתם אחד (יום חמישי, 27/01/2005 שעה 14:54)

שלא נעשה ממילא עד כה?!

הרי ישראל מפתחת את יכולות התקיפה השניה מאז סוף שנות ה-‏60. רק בסוף שנות ה-‏90 קלט חיל הים 3 צוללות גרמניות מונעות בגרעין שהשמועות מספרות שהם בעלות יכולת שיגור טילים בליסטיים עם כל מה שצריך בפנים. לוויני צילום ותקשורת מתעופפים ברקיע מזה 15 שנים. 'אופק 7' כבר ממתין לתורו לאחר ש'אופק 8' כשל ב-‏2004. והוא יתחיל לעבוד עוד הרבה לפני ש'אופק 4' ישבוק חיים. עומק אסטרטגי בים כבר יש ויש תוכניות להלאה.

כל זה קרה וקורה בלא כל קשר למחבלים. הם לא האיום העיקריץ מדינות העימות יצרו את הצורך שיהיה קיים גם כשיבוא שלום לאזור. אם אנחנו נגיע למצב שהמחבלים תוקפים שדות תעופה ובסיסי צבא בישראל אז שום לווין מודיעין, צוללת גרעינית או תותח ממוחשב לא יחלצו אותנו מהמצוקה. קודם כל חייבים לנהוג בפלסטינים באופן שלא יוכלו להוות איום כמו שתיארת אבל אם בכל זאת יאבקו על חיסולה של ישראל, יש להקים להם מדינה בירדן ולהגיד להם תודה. לא צריך שום עומק אסטרטגי מולם.

התמקדות נוכחית בהתנתקות שהתווה שרון לא קשורה כלל לכל הסוגיה הזו ולא באה במקום. זה מהלך פוליטי רשלני של שרון שבא לכפר על מספר מהלכים ואירועים בחייו. הנסיגה חילצה אותו מהן.

ועוד משהו, אני חושב שלשים את יהבנו המודיעיני רק על הלווינות יהיה מכשיל. צריך יותר שפיונים ודברים מהסוג הזה, לצד התקשורת והצילמים מהלווינים.

http://www.faz.co.il/thread?rep=55955
מעניין כמה עולה לגייס את אסד
אנא עארף (יום שישי, 28/01/2005 שעה 9:58)
בתשובה לסתם אחד

אחרי ש''גייסנו'' את ערפאת ושיחקנו בו.

http://www.faz.co.il/thread?rep=58182
צוללות גרעין???
נריה (יום ראשון, 17/04/2005 שעה 15:53)
בתשובה לסתם אחד

אולי מפצחים שם גרעיני אבטיח.

אין לישראל צוללות מונעות בגרעין.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.