פורום ארץ הצבי Enter the forum
Articles
Discussions
About FAZ
FAZ people
columns
Links
Previous page
Bulletine Board

SearchFeedbackAdd to Favorites
RSS Feed
מה זה?
(נכתב בתשובה לישראל בר-ניר, 11/08/05 23:10)
לגבי גיוס כספים בחו''ל
דוד סיון (יום שישי, 12/08/2005 שעה 14:54)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

1. אני חושב שיהיה לך הרבה יותר קל לציין מי (איזה גוף פוליטי, מפלגתי או לא) לא מגייס כסף למימון בחירות. כי הרשימה תהיה קצרה או ריקה.

2. אם באמת תרומות הן הוצאה מוכרת בארה''ב הרי צריך לראותן שאילו מקורן ממשלתי. אבל אני מקבל שבחוק צריך להיות כתוב שאסור לגייס תרומות מחו''ל ושסעיפי המשנה ידרגו את החומרה. כדי להסיר ספק צריך גם לציין שזה אסור מכל מקור ולפרט את כל המקורות האפשריים שגם כאסורים.

הסיבה היא פשוטה תרומה מייצרת מחוייבות כלפי התורם הזר. אבל הפוליטיקאי והמפלגות המקומיים אמורים להיות מחוייבים לאזרחי ישראל בלבד.
_new_ הוספת תגובהדויד, אתה צודק
ישראל בר-ניר (יום שישי, 12/08/2005 שעה 17:03)
בתשובה לדוד סיון
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לגבי העובדה שהרשימה של מי שלא מגייס כספים בחו''ל תהיה יותר קצרה (אולי אפס).
לגבי ''הוצאה מוכרת'' החוק האמריקאי מכיר בתרומות למטרות הומניות ולמטרות צדקה כהוצאה לצורכי מס. יש רשימה די מפורטת של מטרות ואירגונים שהתרומות להם הן הוצאה מוכרת. יש איסור מפורש לכלול תרומות לכיסוי מטרות פוליטיות (לא רק מערכת בחירות).
כמו בכל נושא זה תחום אפור ועיניין של הגדרות. יש אנשים שמתמחים במציאת פרצות שיאפשרו שימוש בכספים האלה למטרות שהן לא בדיוק צדקה. קיים גם הנושא של ''כסף חליפי'' fungible, למשל כספים נאספים לממן בית ספר או בית חולים ובאמת נשלחים למטרה לה נועדו, והתקציב המקורי שהגוף היוזם הכין לאותה מטרה משתחרר למטרה אחרת - טרור, תעמולת בחירות, או כל פעילות אסורה אחרת. הערבים עושים את זה כל הזמן, ולפי מה שמתפרסם כאן הם הרבה יותר יעילים מאשר היהודים.
אני מסכים אתך שיש צורך לסגור את ערוץ הזה אבל זה לא כל כך פשוט לביצוע כמו שזה נשמע, אם רוצים להימנע מפגיעה בפעילויות לגיטימיות.
כהערת אגב, בקנדה היה ניסיון לבטול את ההכרה כהוצאה על תרומות ל''מגן דויד אדום'' בתואנה שהאירגון תומך ב''כיבוש''. אינני יודע מה יצא מזה אבל מה שמדאיג זה שזאת היתה יוזמה של הממשלה שם.
_new_ הוספת תגובההאם החוק האמריקאי מתיר תרומה
עמיש (יום שישי, 12/08/2005 שעה 18:00)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

בלי הגשה לפטור ממס הכנסה?
מי שתורם יודע היטב למה הוא תורם ויתכן שהוא מוכן לתרום גם אם ההוצאה אינה פוטרת ממס.
_new_ הוספת תגובהאין כאן צורך
ישראל בר-ניר (יום שישי, 12/08/2005 שעה 19:52)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

לקבל או לבקש פטור. אתה מכניס את הסכומים לסעיף המתאים בעת מילוי הדו''ח (כל אחד חייב להגיש דו''ח גם אם אינו חייב במס). אתה לא צריך לפרט את מהות התרומות וגם לא צריך לצרף קבלות, אם כי רצוי לשמור אותן למיקרה שאתה עולה במידגם ל Audit.

הם בדרך מקבלים את ההצהרה ולא בודקים בציציות.
למס הכנסה יש תוכנה שבודקת חריגים. כשאדם מצהיר על תרומות בסכום לא סביר יחסית להכנסתו, או על הוצאות עסקיות שאינן סבירות לעומת עסקים דומים, זה מדליק אור אדום ומזמין Audit .
להסתבך עם מס הכנסה כאן זו מכה שלא כתובה בתורה. כמו שהם מקבלים באמון את ההצהרה, ברגע שעלית על הכוונת אתה אשם עד שתוכיח את חפותך (דבר שכמעט בלתי ניתן לביצוע). ''לא ידעתי'', ''טעיתי'' לא הולך, וגם ''תום לב'' לא קיים. אנשים נוהגים להתלונן על מס הכנסה בארץ, אבל אין להם מושג אלו סמכויות דרקוניות יש למס הכנסה כאן, ובאיזו קלות הם מפעילים אותן ברגע שמתעורר שמץ של חשד.
זה הגוף היחיד שאפילו הפשע המאורגן מפחד להתעסק אתו.
_new_ הוספת תגובההבהרה
ישראל בר-ניר (יום שישי, 12/08/2005 שעה 20:06)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

כל מה שאמרתי מיתייחס לדיווח למס הכנסה של אנשים פרטיים. אינני מתמצא במצבם של חברות ו/או אירגונים.
_new_ הוספת תגובהכלומר אם אתה לא מצהיר על תרומה
עמיש (יום שישי, 12/08/2005 שעה 20:30)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אין לך שום בעיה כי זו סתם הוצאה למחיה כמו כל הוצאה אחרת ואתה לא זקוק לשום אישור על מנת לתרום ושום בדיקה שבעולם לא תוכל לטעון נגדך טענה כלשהי.
_new_ הוספת תגובהנכון בהחלט
ישראל בר-ניר (שבת, 13/08/2005 שעה 0:28)
בתשובה לעמיש
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

העבירה היא בבקשת הפטור מהמס. אם אתה לא מבקש פטור אתה יכול לעשת עם הכסף שלך מה שאתה רוצה (במיסגרת החוק כמובן). אין שום מיגבלות (למעט עסקים עם ארצות המוגדרות כ''אויבות'' כמו איראן או צפון קוריאה).

באופן פרקטי כמעט ואין בנמצא תורמים גדולים שמזדרזים לפתוח את הכיס אם זו לא הוצאה מוכרת. האמריקאים לא כל כך נדיבים עם הכסף שלהם גם כשהמטרה נראית להם.
_new_ הוספת תגובההעקשנות שלך לעסוק בגופים פוליטיים ולא בנושא
דוד סיון (יום שישי, 12/08/2005 שעה 20:17)
בתשובה לישראל בר-ניר
הדפס תגובה/פתילקישור ישיר לתגובה זו

אם אתה חושב שאני צודק אין שום היגיון בויכוח מה קורה לכספים שתורמים לשלום עכשיו. אם בכל זאת אתה מעוניין לעסוק ברמת דיון כזאת מדוע אינך מתייחס לתרומות שמגיעות למועצת יש''ע, מנהיגות יהודית, ליכוד, כך (ארגון לא חוקי) ועוד? האם זה באמת כי אין לך נתונים או בגלל שאינך רוצה לחפש?

הרי מועצת יש''ע גוף שמתוקצב על ידי הממשלה הפועל נגד מדיניותה (גם אם בג''ץ נתן לזה אישור) ומכספי תרומות מחו''ל, עוסק באותה פוליטיקה כמו שלום עכשיו. גם הכספים שיש''ע משקיעים מגיעים לשימוש יעדים מפלגתיים.

האם זה נראה לך סביר שהעירייה בתחומה אתה גר תעסוק ביחסים בין קנדה וארה''ב ועוד נגד הקוו של הממשל בהקשר הזה? בעיני לא. אני בטוח שגם גיוס תרומות מקנדה או מצרפת כדי לממן פעולות כאלו יראה מאד בלתי סביר בעיניך. התנהלות כזו במציאות של ישראל זה מאד לא סביר ולא תקין ואף מזיק....
_new_ הוספת תגובה
חזרה לפורוםהסיפור המלא
מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.© פורום ארץ הצבי