פורום ארץ הצבי

(נכתב בתשובה לישראל בר-ניר, 20/10/05 1:38)

http://www.faz.co.il/thread?rep=68599
מעניין מאד על רקע טענות הקונספירציה
דוד סיון (יום שישי, 21/10/2005 שעה 1:27)
בתשובה לישראל בר-ניר

האיש , כמו יואב יצחק (העיתונאי), יורה חיצים ונשאר בלתי פגיע. משתמע שלא הכל קונספירציה ושאפשר להכות בראשי המערכת המשפטית ולהמשיך ולבקר.

היום היתה לי שיחה עם קרוב משפחה (מהכתומים) שאמר לי לי שהוא חושש שטענת הקונספירציה די מבוססת. אלא שגם הוא אמר שצריך לבדוק כל דבר ומקרה לגופו.

http://www.faz.co.il/thread?rep=69027
כל הקונספירציות למיניהן
פרקש (שבת, 29/10/2005 שעה 21:42)
בתשובה לדוד סיון

הן משחקים וירטואלים של אנשים דחוקים המנסים להשלים פערים בידע הפתוח לכולם. הן נולדו מתוך חשש אמת מן הבלתי מוכר והבלתי ידוע. ככל שהידע המשותף רחב יותר יש פחות תנאי קיום לספקולציות, ולהיפך.

לכן מיטב התיאוריות הקונספירטיביות ב'עולם החדש' נולדו ע''י חוגים אנטישמים שהיו מרוחקים מן היהודים עד אשר ברוב חשש אמת מהם החלו לבנות תילי תילים של תיאוריות כדי להסביר את הדחק של עצמם ולנמק / להצדיק אותו. והם ממשיכים בזה גם היום, מארה''ב ועד עזה וממצרים ועד איראן.

בישראל התופעה ממש שולית וזניחה, מימין ומשמאל, אולי בגלל האופי היהודי הפטפן בתוך עצמו, החושף את עצמו והמגלה את כל אותו מידע שבד''כ אינו נגיש בחברות אחרות. מוישה מכיר את יצחק ויצחק את דני ודני את אפרים, אז מכאן שברור שאפרים הוא חבר טוב של מוישה. במצב כזה הלכה הקונספירציה, כי הרוב חשוף בלאו הכי לאור השמש.

ובעניין הקונספירציות, דווקא הפלסטינים ממשיכים ובונים תיאוריות קונספירטיביות עלינו, כהמשך ישיר ''לפרוטוקולים של זיקני ציון'' הנלמדים בבתי ספר ברש''פ ובחלק מהעולם הערבי (בינתיים גם בחלק מבתי הספר במצרים ובירדן, למשל). אני לא שולל שהיתה קנוניה במקרה מוחמד א-דורה. אבל באמת שאני לא בקיא בנתונים הטכניים של האירוע.

לעומת זאת, הפלסטינים דאגו לבנות רשימת קורבנות טרור שחלקה מפוברקת וכללה קורבנות שמתו מיתה טיבעית, מחלה או תאונה. וזה לא קונספירציה. זו תעמולה שיש המשתמשים בה להכפיש את הכיבוש, מהעדר נימוקים אחרים להם.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.