פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=7542
ל''ברברני'' ההישרדות (סליחה) - איפוא ההישרדות?
מיכאל מ. שרון (יום חמישי, 08/08/2002 שעה 10:11)

ומלך ישראל ויהושפט מלך-יהודה יושבים איש על-כסאו מלובשים בגדים בגרן פתח שער שומרון וכל-הנביאים מתנבאים לפניהם (400 הנביאים ''התנבאו'' לשאלת המלך ''האלך על-רמות גלעד למלחמה אם-אחדל'' בזו הלשון: ''עלה ויתן אדני ביד המלך'')--

והמלאך אשר-הלך לקרוא מיכיהו (בן-ימלה) דבר אליו לאמר הנה-נא דברי הנביאים פה-אחד טוב אל-המלך יהי-נא דבריך כדבר אחד מהם ודברת טוב.

ויבוא אל-המלך ויאמר המלך אליו מיכיהו הנלך אל-רמות גלעד למלחמה אם-נחדל ויאמר אליו עלה והצלח ונתן ה' ביד המלך.
ויאמר אליו המלך עד-כמה פעמים אני משביעך אשר לא-תדבר אלי רק-אמת בשם ה'.

ויאמר ראיתי את כל-ישראל נפוצים אל ההרים כצאן אשר אין-להם רועה- --
ויגש צדקיהו בן-כנענה (הנביא-השרלטן ה''מרדן'' המשחק את הנון-קונפורמיסט בפני ה''מערכת'', והנהנה לכן ממעמד מיוחד. מ.ש.) ויכה את-מיכיהו על-הלחי ויאמר אי-זה עבר רוח-ה' מאיתי לדבר אותך (האיש כמובן, איך לא, מנכס מייד לעצמו את ''דבר האמת'', תוך היפוך-תפקידים. ''הרי אני הוא השולל את המערכת בשם ''האמת הפנימית'' שבי, ומי אתה בכלל''? איך בכלל עברה רוח-ה' מאיתי אליך? זועק שרלטן-הזעם של המערכת, תוך הפלקת סטירה ל''מתחזה''. מ.ש.).

ויאמר מיכיהו הנך רואה ביום ההוא אשר תבוא חדר בחדר להחבה.
ויאמר מלך ישראל קח את-מיכיהו והשיבהו אל-אמון שר-העיר ואל יואש בן-המלך. ואמרת כה אמר המלך שימו את-זה בית הכלא והאכילוהו לחם לחץ ומים לחץ עד בואי בשלום.

ויאמר מיכיהו אם-שוב תשוב בשלום לא-דיבר ה' בי.
ויאמר שימעו עמים כולם.

(המלך מנסה ''לאלץ'' את התרחשות הדברים באמצעות הפעלת לחץ פיזי סביר על מיכיהו. מיכיהו אינו משחק את הגיבור ''הסובל סבל רב מידי המערכת בשם חשיפת האמת בלא כחל וסרק'', אך פשוט גם לא חוזר בו. הוא אומר למלך שידע מראש כי הדבר יתקיים בכל מקרה, דהיינו אין טעם להפעלת לחץ עליו, בבחינת ''חסר טעם'' שדבר זה יקבע את גורלי האישי. מ.ש.).

מלכים א' כב'.

http://www.faz.co.il/thread?rep=7595
מיכאל, הם בהחלט עוסקים בהישרדות
נסים ישעיהו (יום שישי, 09/08/2002 שעה 1:41)
בתשובה למיכאל מ. שרון

אבל ברמה האישית המצומצמת. תאר לך את מלך ישראל חוזר בו מכוונותיו המלחמתיות בגלל דברי נביא, איזה פרצוף יהיה לו מול הפוסט מודרניסטים מסוגו של צדקיהו בן כנענה ושלוש מאות תשעים ותשעת חבריו? הוא מעדיף להסתכן, בקרב אבוד מבחינתו, ולסכן את כל הצבא והעם ובלבד שלא לוותר על מראית עין של נחישות מלכותית.
זה די מוכר גם היום, הלא כן? הכל קורס והם בשלהם: הם עוד יקימו לאויבינו המרים מדינה... מדובר בהישרדות מתוך חשיבה המונעת ע''י אנוכיות ברמה הנמוכה ביותר. משהו בסגנון התינוק שמתעקש לשחק דווקא בצעצוע המסכן אותו ואינו מוכן לשקול אף חלופה.
הישרדות אמיתית מחייבת עיניים פקוחות לזהות את הסכנות, ויכולת נפשית לעשות תפנית חשיבתית אפילו של מאה ושמונים מעלות.
מישהו מכיר פוליטיקאי (או איש צבא) כזה?
תודה על הערותיך.
שתהיה שנה טובה ומתוקה לך ולכל בית ישראל ושתתחיל כבר מהיום.
נסים.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.