פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=75755
אינני בטוח לגבי רוח נבואה
ישראל בר-ניר (יום שלישי, 28/03/2006 שעה 3:05)

אבל אין לי ספק לגבי רוח עיוועים. בג''ץ פסק היום ששרון ממשיך לכהן כראש ממשלת ישראל (http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/065/951.html), ואין כל סיבה למנות ראש ממשלה קבוע אחר (אולמרט הוא רק על תקן של ממלא מקום).

זה בשל ''אי בהירות בחוק'' (כמה טוב שיש לאקונות ולחיי אלו שבדרך . . .) שאיננה מאפשרת לקבוע ''נבצרות קבע'' ע''פ העובדות (ככה כתוב ב''מעריב'' . . .).

100 ימים ממועד הארוע המוחי של שרון יסתיימו 17 יום אחרי יום הבחירות, ובמועד הזה ייגמר סיפור הלאקונות. כאן החוק מחייב חד משמעית את נשיא המדינה למנות ראש ממשלה קבוע חדש. אין שום סיכוי שעד למועד זה תורכב ממשלה חדשה ללא כל קשר מי יזכה בבחירות ובאיזה פער. מעניין לראות אלו התפלפלויות מישפטיות יועלו כדי לפתור את ה''דייסה'' שתיווצר (האם על הנשיא בבואו לבחור מועמד לראש ממשלה חדש, להסתמך על הכנסת היוצאת או על תוצאות הבחירות החדשות - שספק אם כבר תהיינה רשמיות וסופיות כי כלל לא בטוח שמניין הקולות יגיע לסיומו).

מזוז בשעתו נקט בקו פעולה שמזכיר את הבדיחה על היהודי שהפריץ ציווה עליו ללמד את כלבו לדבר, והוא ביקש ארכה של עשר שנים כי הוא האמין שתוך עשר שנים או שהפריץ ימות או שהכלב ימות. מזוז הסתפק ב 100 ימים ועכשיו הוא מגלה שהפריץ עדיין חי לכל דבר גם אם הוא איננו יורד מהמיטה, וגם הכלב מסרב למות.

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.