פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=75813
הצבר הכוח האדיר ביותר בתולדות המדינה
מיכאל שרון (יום רביעי, 29/03/2006 שעה 12:31)

לרשות קואליצייה קדימה+עבודה+גימלאים+ש''ס עומדים 68 מנדטים. תמיכה מחוץ לממשלה של גוש השמאל הקיצוני מר''ץ ורשימות ערביות תבטיח 82 מנדטים לשילטון. ויהיה זה רוב יציב, בלי אשליות, חבר'ה, אולי הקואליציה היציבה ביותר מאז בן גוריון בשנות ה-‏50.

וזאת למה?

1) הגימלאים (בראשות גימלאי המוסד רפי איתן, או ''רפי המסריח'' ככינויו במוסד, איש מבריק, רב תושייה והמצאות, אך גם צנוע, מסור וללא אינטריגות) מעוניינים בנושא ספציפי, בעל חשיבות קיומית אמיתית, ולכן חייבים להיות בממשלה.

2) הציבור של ש''ס מנוכר למדי לממסד הציוני ולאליטות שלו, אך הוא בעל אינטרסים סקטוריאלים, ולכן הם לא יעלו על בריקדות בעניינים של א''י, פרט אולי למחאה. הנושא גובש עוד טרם הבחירות

3) מטבע הדברים שגוש השמאל והרשימות הערביות יתמכו בממשלה המעלה על סדר יומה את דגל הפינוי, ואף את הגישה המתקנת עיוותים כלפי ערביי ישראל.

שימו לב שהרשימות הערביות - הלא ציוניות - קיבלו 10 מנדטים והגבירו מאד כוחם. אכן הפנייה לציבור הערבי לא להצביע למפלגות ציוניות ולא ''להיות חמור אלא גמל סבלני וחכם'' - המסמל את הערביות האצילה - נשאה דיוידנדים משמעותיים.

עד כאן יש לנו 82 מנדטים לשילטון.

ברור גם שיהדות התורה, אף הם לא ממש ציונים ובעלי אינטרס סקטוריאלי מובהק של הזרמת כספים ומשאבים לתמיכה בציבור החרדי, בישיבותיו וכד' - יהיו מעוניינים לעלות על העגלה.

88 מנדטים.

מה זה אומר לנו? ראשית, הקצאת כספים אדירה לעניינים סקטוריאלים ולפרוייקט ההתכנסות שלפי חישוב של סבר פלוצקר מידיעות יעלה 125 מליארד שקל (על פי התקדים של גוש קטיף). יהיו פרוייקטים אדירים נוספים - פתוח הנגב - 17 מליארד בהקצאה ראשונית. ופרוייקט שיקום העוני - אף הוא מליארדים רבים.

שנית, תהיה זאת אולי הממשלה היציבה ביותר בתולדות ישראל מהטעמים שמניתי. יציבות שעניינה - הזרמת כספים אדירה לנושאיה.

לכן, יהיה זה הצבר הכוח האדיר ביותר בתולדות המדינה מאז בן גוריון בשנות ה-‏50.

ומי ישלם את הכספים הללו ואת המחיר פרט למתנחלים?

המעמד הבינוני בישראל, שישא בעקר הנטל (ולא אוליגרכיית הממון, תומכתו העיקרית של אולמרט). יהיה מיסוי אדיר שלא היה דוגמתו, על הכל. בעלי דירות ועסקים זעירים, עוסקים מורשים קטנים, היכונו לפורענות. שכירים, תוכלו להפסיק לחלום על תוספת יוקר, אף על פי שמחירי מוצרי המזון העיקריים והבסיסיים התייקרו בשנה וחצי האחרונה ב-‏35 אחוזים.

ובלי יומרות, צפיתי את התהליכים האלה באופן נקודתי למדי, לפני מספר חודשים:


מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.