פורום ארץ הצבי


http://www.faz.co.il/thread?rep=78840
מפונים לאפריקה
א.פרקש (יום שישי, 16/06/2006 שעה 8:37)

צריך לראות את החקלאים ממפוני גוש קטיף שיוצאים לקדם את עסקיהם באפריקה כשליחים של רצון טוב שמייצגים את ישראל נאמנה ביבשת האבודה (האבודה לעצמה ואבודה לישראל).

ברמה האישית, קרוב לודאי שמהלך הזה נעשה בשל השבר הגדול שהם עברו בעקבות הפינוי, והם רוצים למצוא את עצמם בכל המהומה בה הם נמצאים.

ישראל צריכה לקחת עליהם ''טרמפ'' ואולי אפילו לסייע להם, לא מבחינה כספית, אלא לסייע בתיווך בינם לבין ממשלות אפריקניות שיש לישראל כדאיות להדק את הקשרים עימן.

ישראל צריכה לעודד אנשי מקצוע שונים - חקלאים, תעשיינים, גיאולוגים, רופאים וכל בעל מלאכה שיכול לתרום - לצאת ולהשתתף בפרוייקטים ממשלתיים אפריקאיים, מתוך כוונה לסייע לאפריקנים. להקים להם תשתיות, ללמד אותם מרזי המקצוע, להקים ולהרחיב קאדר של בעלי מקצועות במדינות אלה שיוכל להמשיך משם הלאה בעצמו - וגם להרוויח קצת כסף וב''מידתיות'', זה לא נורא.

זה יועיל לאפריקה וזה יועיל לישראל, וזה יועיל גם לאלה מהמתנחלים שנפגעו.

http://www.faz.co.il/thread?rep=78857
ישראל כבר עושה את זה הרבה שנים
דוד סיון (יום שישי, 16/06/2006 שעה 10:44)
בתשובה לא.פרקש

הנה דוגמה:
''המרכז לשיתוף והדרכה חקלאית בינלאומית (סינדקו-CINADCO ) משמש כמערכת מרכזית של משרדי החקלאות והחוץ בכל הקשור בפעולות השיתוף הטכני-חקלאי (Technical Cooperation) עם מדינות מתפתחות באפריקה, אסיה, אמריקה הלטינית, מזרח-תיכון, מדינות חבר העמים ומזרח אירופה. הפעילות מתבצעת בחסות מדיניות השיתוף והסיוע של מדינות ישראל במסגרת האגף לשיתוף בינלאומי (מש''ב), משרד החוץ'' (http://www.cinadco.moag.gov.il/cinadco/hebrew.htm).

אני מכיר אנשי מקצוע שגוייסו (בעשורים באחרונים)ומגוייסים מדי פעם לפרוייקטים כאלו וגם דרך יזמים פרטיים. זו אחת הסיבות שלישראל יש אהדה ותמיכה בעולם השלישי.

דוגמה של יוזמה פרטית (משנות השבעים):
סיפור יפה מסופר על אביו של גד זאבי שעזב את הקיבוץ עם D2. בהמשך הבן והגיס הרחיבו את הפעילות בתקופה שעבדו על הסוללה על גדת התעלה. פתאום הם עזבו את השטח ועברו לעבוד באוגנדה (לא יודע אם באמצעות מעורבות הממשלה שלנו או לא). הם הספיקו לעשות לא מעט פיתוח וגם כסף לביתם, לפני שאידי אמין זרק אותם.

חבל שלא רצו לקחת גם אותי. אולי זה בגלל הטנדר ששרפתי להם....

http://www.faz.co.il/thread?rep=78859
(-: אני לא שרפתי
א.פרקש (יום שישי, 16/06/2006 שעה 11:01)
בתשובה לדוד סיון

שום טנדר, אבל אני מכיר מקרוב חלק מהעשיה הזו. לא נטלתי בה חלק באופן פורמלי, אך היה לי תפקיד במערכת רישמית אחרת (לפרק זמן מסויים בחו''ל) ויכולתי לסייע לשליחים ישראלים, מבחינה ארגונית, הרחבת קשרים, קבלת תרומות והשקעות - לחבר'ה מטעם משרד החוץ, החקלאות, התשתיות וגם לחבר'ה מטעם חברות ממשלתיות.

http://www.faz.co.il/thread?rep=78863
האמת היא קצת יותר מורכבת
דוד סיון (יום שישי, 16/06/2006 שעה 11:29)
בתשובה לא.פרקש

1. לעבודה באוגנדה הם לקחו רק מפעילי ציוד מכני - מקצוע שהתנסיתי בו רק כמה שנים אחר כך.

2. את הטנדר שרפתי באשמתם. אבל ממילא זה לא הזיז למר גד זאבי

מערכת פורום ארץ הצבי אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים.